Joonas Järveläinen on hoos (foto: Siim Semiskar)

Rapla kaotas BBL alagrupi viimase mängu lisaajal, TTÜ-le tähtis võit

20.01.2017

Triobet Balti korvpalliliigas (BBL) pidi AVIS Rapla möödunud õhtul alla vanduma kasahhide Atyrau Barsõle lisajal 84:86 (48:36). TTÜ teenis Borisfeni vastu skooriga 108:97 (49:49) tabelisse viienda võidu.

Esimesel poolajal paremat mängu näidanud Rapla suutis poolajavileks küll  sisse mängida 48:36 eduseisu, kuid valgevene klubi ei visanud püssi põõsasse ning tuli mängu tagasi.

Rapla keskmängija Thomas van der Mars tabas normaalaja viimasel sekundil lähiviske, kuid kohtunike hinnangul peale lõpusireeni. Ees ootas lisaaeg.

Lisaajal head viskekindlust näidanud Barsõ võitis kohtumise 84:86. AVIS Rapla resultatiivsemad olid Sven Kaldre 19, Domen Bratoz 18 ja van der Mars 17 punktiga, võitjatele tõi Trevin Parks 18 silma.

Rapla lõpetas BBL A-alagrupi kolmanda kohaga. Kirja jäi 8 võitu ja 4 kaotust.

Statistika

Tipphetked (Delfi)

TTÜ teenis turniiritabelisse olulise viienda võidu, alistades koduväljakul valgevenelaste Borisfeni meeskonna 108:97.

TTÜ parimad olid Joonas Järveläinen (pildil) 26, Nikola Vujovic 19 ja Sten Olmre 15 punktiga.

Balti liiga põhiturniiri viimases mängus kohtub TTÜ läti meeskonna Ogrega. Tegemist on otsustava mänguga, sest võitja kindlustab alagrupi neljanda koha ning pääseb edasi play-off mängudele.