Tõnis Peil (paremal)

BBL: Rakverele kindel võit, Pärnu sai valusa kaotuse (lisatud tipphetked)

18.01.2017

Balti korvpalliliigas (BBL) kasvatas võiduarvet BC Rakvere Tarvas/Palmse Metall, kes oli koduväljakul Valgevene klubi Borisfeni 75:59. Pärnu Sadama korvpallimeeskond pidi vastu võtma hooaja 9 kaotuse, kui koduväljakul jäädi 92:96 alla alagrupi viimasele, Barsõ klubile Kasahstanist.

Tarvas kontrollis valgevene klubi vastu mängu esimestest minutitest peale. Poolajaks suudeti sisse mängida soliidne 38:26 eduseis. Teisel poolajal suudeti vahet vastastega hoida 15 punkti piirimail, koduvõit Tarvasele lõpuks numbritega 75:59.

Tarva parim  oli Tõnis Peil (pildil paremal) 23 punktiga, tabades mängust 12-st viskest 10. Oliver Metsalu panustas 14, Sten Saaremäel 11 ja Justin Baker 10 punkti. Vaid kaheksa mehega mänginud Valgevene klubi parimaks tõusis Artsiom Malkou 15 punktiga.

Tarval on nüüd tabelis kolm võitu ja kaheksa kaotust, millega ollakse kuuendal kohal ehk kohe Borisfeni (0-10) ees.

Statisika

Tipphetked (DELFI)

Pärnu Sadam oli koduväljakul hädas seni võitudeta püsinud Barsõ klubi vastu. 19-punktilisse kaotusseisu jäänud Pärnu tegi küll viimastel minutitel vägeva lõpuspurdi, mille tulemusena jõuti vastastest vaid ühe punkti kaugusele. Viimase 27 sekundi jooksul enam korvini ei jõutud ja vastaste tabavad vabavisked tõid tabloole numbrid 92:96 Kasahstani klubi kasuks.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli leedukas Edvinas Šeškus 28 punktiga, Mihkel Kirves lisas 15 silma ja 7 lauapalli. Barsõ särgis hiilgas leegionär Trevin Parks, kel lasti visata 33 punkti.

Pärnul on A-alagrupis 3 võitu ja 9 kaotust, millega platseerutakse eelvimasel ehk kuuendatl kohal. Barsy sai esimese võidu kaheksa kaotuse kõrvale.