FCR Media/Rapla KK tõi Läti visiidilt kaks võitu

15.01.2017

Nädalavahetusel algasid mängud naiste Eesti-Läti Ühisliiga vaheturniiril. Kui ülemises grupis mängivad omavahel läbi Riia TTT, Vega1/Liepaja, RSU/Merks ja Lappeenranta Catz, siis meie neli võistkonda konkureerivad alumises grupis ning võitlevad samuti parema playoff-asetuse nimel.

Turniir algas hästi kui FCR Media/Rapla KK võttis laupäeval-pühapäeval Riia gastrollilt kaks võitu, esimese seejuures lisaajal. Hea algus ründamaks playoff-kohta. Oma Läti sõidu teeb Tallinna Ülikool reedel-laupäeval.

Riia TTT Juuniorid-FCR Media/Rapla KK 61:70 la (56:56, 27:27)

Sügisel kodus oli Rapla naiskond võitnud 79:69. Sedakorda kulges kohtumine võrdselt, kaitsele orienteeruvalt ja pingeliselt algusest lõpuni. Kord juhtis Rapla mõne punktiga, siis jälle TTT Juuniorid.

Viis minutit enne lõppu seisis tablool viik 48:48. Mara Mote, kes mängis Läti U18 eest ka BSBC, viis kahe korviga TTT ette 52:48 ning 2.40 enne lõppu samuti noortekoondises Tallinnas pallinud Nikola Ozola 56:52. Viigi seadis 1.17 enne lõppu jalule Laina Mesila-Kaarmann. Järelejäänud ajaga korvini ei jõutud.

Lisaajal lülitas Laina Mesila-Kaarmann, Pirgit Püü ja Francisca Dondersi koostöö sisse uue käigu ning Rapla läks eest. Vahe venis turvaliselt suureks. Vaid kuuekesi mänginud Rapla jaoks suur kergendus.

TTT J: Janeta Rozentale 14 pt+10 lp, Mara Mote 12 pt

Rapla KK: Laina Mesila-Kaarmann 27+12 lp, Francisca Donders 16+11 lp, Pirgit Püü 9+10 rs, Ellen-Anett Põldmaa 9+12 lp.

Läti Ülikool-FCR Media/Rapla KK 47:63 (31:30)

Pühapäeval oli Rapla vastaseks teises Riia saalis Läti Ülikool (LU). Sedakorda pidas vastane hästi vastu poolaja lõpuni, ille võõrustajad punktiga võitsid. Teisel poolajal pigistas täna seitsmekesi mänginud Rapla võistkond vastast kaitses kõvasti ja saavutas lõpuks üsna veenva võidu. Töine korvpall, ent punktid kirjas.

LU: Liene Stalidzane 12 pt, Ieva Jundase 7+9+5

Rapla KK: Laina Mesila-Kaarmann 16+7 lp, Francisca Donders 15+6+4, Darja Lipanskaja 13+7 lp, Pirgit Püü 11+9+6.

*       *       *

Sel aastal on TOP 4 vahegrupis peetud kolm mängu, kõik Riia RSU/Merksi osavõtul. Nad jäid kaks korda alla Lappeenranta Catzile - 46:64 ja 44:58 ning korra TTT-le - 59:63.

Alumises grupis mängib G4S Noorteliiga täna Riias TTT Juunioridega.