Pärnu alistas koduväljakul Liepaja, Rakvere jäi alla Pienole

11.01.2017

Triobeti Balti liigas (BBL) pidasid Eesti klubid täna kaks kohtumist. Pärnu Sadam alistas vägeva comebackiga Liepaja/Triobeti 93:75, Rakvere Tarvas/Palmse Metall pidi tunnistama Pieno zvaigzdes77:112 paremust.

Esimese veerandaja järel 17:29 kaotusseisu jäänud Pärnu meeskond suutis mängu teisel poolajal enda kasuks pöörata. Kolmas veerandaeg võideti 30:15 ja viimasele kümnele minutile mindi vastu kaheksapunktilises eduseisus.

Viimasel veerandajal oli kõige suurem vahe koguni 17 punktiline ning Pärnu teenis turniiritabelisse kaheksa kaotuse kõrvale kolmanda võidu. Liepajal kirjas 4 võitu ja 6 kaotust.

Pärnu parimana tegi vägeva kaksikduubli Mihkel Kirves, kogudes 28 punkti ja 13 lauapalli. Edvinas Seskus lisas 17 ja Domagoj Bubalo 16 silma. Liepaja poolelt tõi Artjoms Butjankovs 21 punkti.

Mängu statistika

###

Pieno zvaigzdesi ja Rakvere Tarvas/Palmse Metalli vaheline kohtumine üllatust ei toonud, Andres Sõbra meeskond kaotas liiga liidrile suurelt, 77:112.

Võitjate parimana tõi eelmisel aastal Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ridades pallinud Evaldas Zabas 26 punkti. Tervelt seitse Pieno mängijat jõudsid kahekohalise punktisummani. Tarva poolelt viskas Justin Baker üleplatsimehena 28 silma, Timo Eichfuss ja Oliver Metsalu lisasid 12 punkti.

Pieno zvaigzdesil on nüüd alagrupi liidrina 10 võitu ja 1 kaotus, Tarvas on 2 võidu ja 8 kaotusega eelviimane ehk kuues.