Triobet BBL: Raplale 12. järjestikune koduvõit, TTÜ-le suur kaotus

10.01.2017

Triobet Balti liigas (BBL) oli täna õhtul võistlustules kaks Eesti meeskonda. AVIS Rapla alistas kodusaalis lätlaste Liepaja/ Triobeti 83:71 (48:45) , TTÜ pidi 71:106 (33:53) alla vanduma leedu klubile Pasvalys Pieno zvaigzdes.

Koduväljakul juba 12. järjestikuse mängu võitnud Rapla jäi esimese veerandaja järel 19:25 kaotusseisu, kuid hea söödumänguga haarati initsiatiiv enda kätte. Enne poolaja vilet tabasid Liepaja mehed paar valusat viset, vaheajale mindi Rapla 48:45 eduseisult.

Sven Kaldre tabavate kolmepunktivisete toel suurenes vahe kolmanda veerandaja lõpuminutitel korraks suisa 16 punktini, 69:53 ja tundus, et selleks korraks on lätlaste jaoks rong läinud. Järjepideva maa-ala kaitse toel suudeti Rapla mehed rünnakul eksima sundida ning kaks minutit enne mängu lõppu oli vahe vähenenud kuuepunktiliseks, 77:71. Martin Paasoja võttis aga ohjad enda kätte, tegi teravust, teenis lihtsaid vabaviskeid ja võit toodi koju.

Kodumeeskonna parimana tõi Rasham Suarez 21 punkti ja võttis 8 lauapalli. Thomas van der Mars toetas teda 14 punkti ja 14 lauapalliga. Kristjan Voolaid lisas 16 ja Sven Kaldre 12 silma. Liepaja parimana tõi Lateef Mcmullan 26 punkti.

Rapla tõusis võiduga A-alagrupi liidriks.

Mängu statistika

*       *       *

TTÜ ja Pasvalyse meeskonna vaheline mäng kulges täielikult leedukate dikteerimisel. Poolajaks kärises vahe 20 punkti peale, 33:53.

Teine poolaeg mängu muutust ei toonud, võit Leedu meeskonnale 71:106. Võitjate parimana tõi Nikita Balašov 22 punkti. TTÜ poolelt viskas Kiur Akenpärg 15 silma.