Spanoulis oli CSKAle taas liiast

Kreeklased tõid CSKA maale tagasi, Zalgiris nautis võitu Belgradis

06.02.2015

Euroliigas oli neljapäeval vägev mängudeõhtu. Enam kaotuseta meeskondi pole, sest CSKA toodi lihtsurelike sekka tagasi Ateena sadamaäärses Pireuses. Neljal meeskonnal on nüüd viis võitu kuuest.

Punaste gavroste (prügikalad - kreeka k.) võitu Moskva „armeelaste“ üle oli tunnistamas 12 000 pealtvaatajat. Võidu eelaimust oli õhus juba varem, sest vasakpoolsete, kelle hulka kuuluvad ka OLY poolehoidjad, on pärast valimisi enam kui elevil.

CSKA-l ses mängus eriti varianti ei olnud, eriti pärast OLY teise veerandi murrangut (18:22 miinusest 33:26 ette ehk +11). Kreeka hõbedameeskond hoidis pidevat pikivahet.

Enne neljandat veerandit juhtis Pireuse klubi tänu Matt Lojeski kolmele järjestikusele korvile 11-ga ning vormistas teenitud ja kindla võidu kaheksa punktiga – 84:76. OLY võitis napilt laua (31-29), tegi rohkem korvisööte (18-15) ja vähem pallikaotusi (12-16). CSKA tabas küll mõnevõrra paremini – 51 vs 46 % ent OLY teenis näiteks vabavisetest neli ja kolmestest kuus punkti enam.

Vasileios Spanoulis tõi OLY kasuks 19+5rs (12/5 ja vv 9/8), Lojeski 13 p, Othello Hunter 12+5lp, Giorgios Printezis 10, Bryant Dunston 5+11lp, Oliver Lafayette 6+6rs. Skoori tegi kümme meest.

CSKA poolel tõi Milos Teodosic 20+4rs (11/7), Nando De Colo 13+3+4 (8/4 ning ei ühtegi kolmeseüritust), Kyle Hines 12 p, Vitali Fridzon 10, Manuchar Markoishvili 9+4lp. Vigastusest toibuv Sonny Weems 12 minutiga skoori ei avanud.

Leedulaste võit karukoopas
Belgradis ligi 19 000 endast väljas serblase skandeerimisel saavutas hooaja ühe magusaima võidu Kaunase Zalgiris – 70:68.

Oldi (taaskord) edu maha mängimas, sest Zalgiris oli kolmandal ees 50:40 ning neljanda alguses 59:49. Mõned pallikaotused, sisutud rünnakud ja Crvena Zvezda kiiremad lahendused tõid „punatiivad“ 40 sekundit enne lõppu kahe punkti kaugusele, kuid pärast Jankunase ühte tabanud vabaviset ei söandanud Jaka Blazic vabalt positisioonilt kolmest proovida (C.Zvezda kolmesed 19/0!!) ning mäng läks nende vaatevinklist luhta.

Zalgirise lootus edasipääsule jäi selle vooru järel igatahes elama. Mõned numbrid ka C.Zvezda poolt vaadates: laud 38-36, korvisöödud 16-10, pallikaotused 8-17; kahesed 50 vs 62 %, kolmesed 0 vs 21 %, vv 82 vs 87 %.

Boban Marjanovic tõi kodumeeskonnale 17+10lp (7/6), Jaka Blazic lisas 12 (17/5) ja Marcus Williams 9+3+7 (16/4). Zalgirise kaitset tuleb kiita.
James Anderson oli täna liidri vääriline – 22+5lp (17/8), Paulius Jankunas tõi 11+8lp, Arturas Gudaitis (pildil) 10+3blokki ja Lukaš Lekavicius 8+5+3 (4/3). Kui statistikat uskuda, viibis Siim-Sander Vene platsil täpselt üheksa sekundit.

El Classico oli soolosõit
Omavahel kohtusid ka Hispaania grandid. Real võitis ühepoolseks kujunenud mängus Madridis Barcelonat 97:73, kümnepunktine vahe tekkis juba esimese kümne minutiga. Kõige masendavam vahe ilmnes tabavuses – siin 59 vs 39 % Reali kasuks. Laud 34-26.

Sergio Rodriguez tõi Realile 23+6 rs (10/8 ), Rudy Fernandez (pildil) pani kirja 22+9+5+3vl (13/9), Felipe Reyes 14+6lp, Gustavo Ayon 10p (4/4). Barca poolel sai sel kuul 20-seks saav Mario Hezonja kirja karjääri kõrgeima summa – 22 p (14/8), Justin Doellman viskas 11, Ante Tomic 12+6. Alex Abrines jäi aga näiteks nullile, Deshaun Thomase nime taha sai üks punkt.

Vahest vaatemängulisim oli hoopiski kohtumine Istanbulis, kus Galatasaray pidi pärast lisaaega tunnistama heasse hoogu läinud Maccabi 97:94 paremust (85:85, 44:49). Et muudes näitjates eriti vahet polnud, sai määravaks juutide parem tabavus: kahesed 64 vs 56 %, kolmesed 40 vs 31 % ja vv 79 vs 70 %.

Viie võiduga Real, Maccabi, OLY, CSKA
Zoran Erceg tõi kodumeeskonnale 29+7lp (15/8, vv 12/10), Ender Arslan 20p, Justin Carter 14+8lp ja Sinan Güler 13+4rs; võitjate poolel tõi Devin Smith (pildil) 24+4+4 (13/8), Jeremy Pargo 17+5+3+6pk (17/6), Sylven Landesberg 14, Sofoklis Shortsanitis 12 (5/5) ning suvel kaks korda Eesti vastu astuv Yogev Ohayon 8+5+6.

Homsetest mängudest jõuavad VS Baltic ekraanile Ülker-Vitoria ja Milano-Efes.

Enne seda on seis vahegruppides põnevamaks läinud:

E-grupp: Real, Maccabi 5-1, PAO 3-2, Barca 3-3, ALBA 2-3, Galatasaray, Zalgiris 2-4, C.Zvezda 1-5.

F-grupp: CSKA, OLY 5-1, Ülker, Efes 3-2, Nižni-Novgorod, Vitoria 2-3, Milano 1-4, Malaga 0-5.