Maik-Kalev Kotsar ja Chris Silva: SC peamised eesliinimängijad

South Carolinale töövõit, Kotsarilt kiiduväärt teine poolaeg

08.01.2017

USA üliõpilasliigas NCAA kohtus South Carolina laupäeval kodus Texas A&M'iga ning oli tugevast vastasest parem 79:68.

Texas A&M võitis poolaja 38:36. Teist poolaega alustas South Carolina 7:0 spurdiga. ka neljandal veerandil õnnestus SC-l 7:0 vahespurt, misläbi saavutati üheksapunktine edu. Lõpuks paremus 14 500 pealtvaataja (!) rõõmuks niisiis 11 silma - 79:68. Väike videokokkuvõte SIIN.

SC sundis vastast tegema 25 pallikaotust kuna ise patustati vaid kuuel korral. Hiljuti platsile naasnud meeskonna liider Sindaruis Thornwell kogus oma 16st punktist 11 viimase 6:23 jooksul. "Veteran" Duane Notice ja kollanokk Rakym Felder tõid võrdselt 19 punkti.

28 minutit mänguaega saanud Maik-Kalev Kotsar (21) sai kirja vaid kaks punkti, lisaks aga 5 lp ja 1 bl. Visked täna 6/1. Samas kiitis mängujärgselt pressikonverentsil peatreener Frank Martin eestlast: "Maiki tugev teine poolaeg aitas meile võidu tuua." Kindlasti oli Kotsari kaitsetöö ja spacing rünnakul tegurid, ilma milleta oleks võita olnud SC-l keeruline.

Senise 15 mänguga opn Kotsar ligi 24 minuti jooksul kogunud 7,7 pt ja 5,3 lp. Kahepunktivisked 55 %, vabaviskeid 43 % (sic!).

South Carolina on kogunud 12 võitu ja 3 kaotust. SC eelseisvad mängud.