Demonte Harper

Kalev/Cramo alistas põnevusmängus Valga-Valka

28.12.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti täna kohtumine BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa ning BC Kalev/Cramo vahel. Numbritega 83:76 (62:48) jäi põneva lõpuga kohtumises peale Kalev.

Sarnaselt eelmisele omavahelisele mängule, mis mängiti valgalaste kodusaalis, suutsid Valga mängijad valitseva Eesti meistri elu keeruliseks teha. Kuigi kolmanda veerandaja lõpuks oli Kalev suutnud sisse mängida 14-punktilise eduseisu (48:62), tõid vanameister Valmo Kriisa kaks kaugviset ja Renato Lindmetsa enesekindel tegutsemine piirilinna meeskonna mängu tagasi.

Poolteist minutit enne lõppu vähendas Lindmets tabava lähiviskega vahe kõigest viie punkti peale, 66:71. Vitali Liutych vastas aga kahe eduka rünnakuga ning Cramo libises selleks korraks käest. Mängu lõpp koosnes suures osas pealtpanekutest ja vabavisetest. Visketabavusega hädas olnud Cramo (kolmepunktivisked 20st 3) võttis 83:76 võidu.

Valga poolelt tegid muljeltavaldava etteaste Reinis Strupovics 19 punkti ja 6 lauapalliga ning Ivars Zvigurs 18 punkti ja 6 lauapalliga. Kaitses head tööd teinud Renato Lindmets lisas 12 silma. Võitjate poolelt särasid täna leegionärid Demonte Harper (pildil) 22 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga, Vitali Liutych 16 punkti ja 4 lauapalliga. Mickelll Gladness ja Rain Veideman panustasid võitu 12 punkti.