BC Kalev/Cramo kaotas korraliku mänguga VTB Ühisliigas Himkile

22.12.2016

BC Kalev/Cramo kaotas põnevas VTB Ühisliiga mängus Moskva oblasti Himkile 77:84 (32:38).

Kalev alustas Aleksei Švedita mänginud Himki vastu väga hästi. Cedric Simmons ja Vitaly Liutych lammutasid korralikult ning juhtima mindi esimeste minutitega suisa 14:4. Veerandaja lõpp kuulus aga Himkile, kes vaheajale minnes jäi Kalevist ühe korvi kaugusele 19:17.

Himki pani teisel veerandajal kaitse lukku, lastes Kalevil visata vaid 14 punkti. Poolaja skoor 32:38 Himkile. Kalevi poolelt tõid nii Simmons kui Liutych 10 punkti.

Pallikaotustega kimpus olnud Kalev/Cramo suutis VTB Ühisliiga põhiturniiril neljandat kohta hoidva Himki vastu siiski mängus püsida. Martin Dorbeku hea kaitsemäng tõi Kalevile uut hingamist. Kolmas veerandaeg Cramole 21:20. Otsustavale viimasele neljandikule mindi vastu seisult 53:58.

Kodupubliku hääleka toetuse saatel näitas Kalev/Cramo Venemaa tippklubi vastu tõelist sisu jõudes Mark Tollefseni kaugviske järel vaid ühe punkti kaugusele 69:70. Sergei Monia vastas peale Himki minutilist mõtlemisaega kolmesega tuues tabloole seisu 69:73. Mängu lõpus visati said Himki mängijad palju lihtsaid vabaviskeid ning võtsid 77:84 võidu.

Otsustavaks said Kalevile täna pallikaotused, mida kogunes 21. Vastased tegutsesid rünnakul kindlamalt, loovutades palli vastasele 10 korral.

Kalev/Cramo tagamängija Demonte Harper (pildil) oli lähedal kolmikduublile, panustades 15 punkti, 11 resultatiivset söötu ja 9 lauapalli. Cedric Simmonsilt 15 punkti ja 10 lauapalli. Vitali Liutych ja Mark Tollefsen lisasid 14 punkti. Võitjate poolelt tegi paksu pahandust Jacob Pullen, kes viskas 24 punkti. Sergei Monia lisas 16 silma.

Himki on kaheksa võidu ja kahe kaotusega jagamas põhiturniiri kolmandat-neljandat kohta. BC Kalev/Cramo asub kahe võidu ja kaheksa kaotusega 12. kohal.