Bc Kalev/Cramo

Karikavõitjaks tuli teist aastat järjest BC Kalev/Cramo

18.12.2016

BC Kalev Cramo võitis OlyBet karikavõistluste finaalis Tartu Ülikooli põneva teise poolajaga mängus 71:66  (41:23).

BC Kalev/Cramo tuli väljakule väga enesekindlalt, kaitses suruti kõvasti ja rünnakul leiti väga ilusaid lahendusi. Esimese veerandajaga suudeti sisse mängida 21:7 eduseis.

Teisel veerandajal jätkati sealt, kus esimene pooleli jäi - Cramo domineeris lauda, viskas hea protsendiga ja mängis meeskondlikult. Tartu meeskonna kehva visketabavust jäi hästi ilmestama poolaja skoor 41:23. Kõige rohkem pahandust Kalevi poole pealt tegi esimesel poolajal tagamängija Demonte Harper, kes kostitas tartlasi 11 punktiga.

Poolajal olid Tartu mängijad korraliku ümberhäälestuse teinud. Kolmanda veerandajaga visati sama palju punkte kui terve esimese poolajaga (23). Viimasele neljandikule mindi vastu Cramo 56:46 eduseisus.

Tartu Ülikool jõudis Janari Jõesaare kolmese ja Mandell Thomase pealtpaneku järel Cramost seitsme punkti kaugusele. Pool minutit enne mängu lõppu tabas tähtsa kaugviske taas Jõesaar ja vahe vähendati viie punktini. Sten-Timmu Sokk eksis teisel pool kahel vabaviskel ja Dominykas Milka tabav keskpositsioon tõi Tartu kõigest kolme punkti kaugusele. Lähemale paraku ei jõutud ja karikavõit läks teist aastat järjest Kalev/Cramole numbritega 71:66. Finaalmängu kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti BC Kalev/Cramo mängija Demonte Harper, kes panustas finaalivõitu 16 punkti ja 9 lauapalli.