FCR Media/Rapla KK jäi kodus nelja silmaga alla Grodno Olimpiale

04.12.2016

Naiste Balti liigas (BWBL) kohtus FCR Media/Rapla KK naiskond pühapäeval kodus Grodno Olimpiaga ning pidi vastu võtma kaotuse 68:72.

Samale klubile oli viis nädalat tagasi kaotatud võõrsil enamaga - 61:75. Pärast seda aga parandas Rapla naiskond tabeliseisu võiduga võõrsil Kaunase Aistes-LSU üle 74:67.  Rapla klubil on kirjas kaks võitu ja kaks kaotust.

Täna paraku jaksu lõpuni ei jätkunud, viimastel minutitel oli Grodno parem. Poolaja kaotas Eesti meisterklubi 32:41, kuid võitis kolmanda veerandi koguni 20:8 ning läks seega viimasele veerandile vastu eduseisus 52:49.

Tulnud tagant järele ja läinud mööda, õnnestus valgevenelannadel siiski mängu kaalukauss täna Raplas taas enda kasuks pöörata, paraku. Oma määrav osa selles oli kindlasti paremal visketabavusel. Olimpia sooritas 17 pealeviset vähem, kuid tabas vähem vaid kaks viset. Vabaviskejoonelt tabas Olimpia aga 22/18, meie naiskond 10/7. Ka siit saab otsida allajäämise põhjusi.

Pead norgu pole mõtet aga lasta. Tugev mäng, mis kindlasti arendas, tegi paremaks ka meie esindust. Loodetavasti oli sellest abi, et mõnes pingelises mängus Eesti-Läti Ühisliigas vastase skalp võtta.

Hetkel on Raplal BWBLi B-alagrupis saldo 2-2. Seega, lootust ja põnevust peaks tulevasteks mängudeks olema.

FCR Media/Rapla KK-Grodno Olimpia 68:72 (32:41)

vv: 70 vs 82 %

Rapla KK: Laina Mesila-Kaarmann 19 pt+13 lp (visked 21/9), Francisca Donders 16+6+3, Pirgit Püü 14+5+5. 22 minutit mänguaega saanud Annika Köster, kes oli talvest saadik pikalt eemal, sai kirja 5+6+2 (5/1) - see oli talle nüüd kolmas mäng.

Olimpia: N.Daškevitš 21+8 lp, A.Holubeva 16 pt, S.Kudrjašova 14+5+5vl, V.Kapõlova 13+11 lp.

Turniir jätkub nüüd Rapla jaoks päris tiheda graafikuga. 7. ja 8. detsembril võõrustatakse Odessa Interhimi ning 20. ja 21. jaanuaril Kurski Dinamo-Farmi.

Muuseas, Odessa naiskonna rivistuses on 195 cm pikk keskmängija Kristina Karp (8,9 pt+7,1 lp), eesti (Rapla) nimega neiu on 18-aastane. Saame näha, kas ta eesti keelt ka räägib.