Mark Tollefsen ja Matthias Tass

Tass tegi Ühisliigas silmapaistva debüüdi, Cramo siiski kaotas Jenisseile

04.12.2016

Korvpalli VTB Ühisliigas pidi Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo pühapäeval võõrsil vastu võtma kaotuse, kui 90:99 jäädi alla Krasnojarski Jenisseile.

Jenissei kangelaseks tõusis tsenter Suleiman Braimoh, kes sai võimaluse tänu sellele, et endine Kalev/Cramo mängumees Frank Elegar kaasa ei löönud. Braimoh suutis 25 minutiga koguda 30 punkti ja hankis 6 lauapalli. Vladislav Truškin toetas teda 18 silma ja 10 lauapalliga.

Kalev/Cramo poolel tegid mängu ameeriklased Mark Tollefsen ja Demonte Harper. Tollefseni kontole kogunes 28 silma ja 7 lauapalli ning Harper tõi 26 punkti, 11 korvisöötu, kuid tegi ka 6 pallikaotust.

Positiivse poole pealt võib märkida selle, et oma Ühisliiga debüüdi tegi noormängija, 17-aastane Matthias Tass, kes sai väljakul olla koguni 15,5 minutit ning hankis selle ajaga 5 lauapalli ja pani ühe kulbi. Alar Varrak kasutas teda julgelt, mis on kiiduväärt. Noormees hätta ei jäänud, võitles lauas kõvasti, kuid pihud jäid kohati natuke rabedaks. Suurepärane debüüt siiski.

Kalev/Cramo on liigatabelis 2 võidu ja 6 kaotusega 10. kohal, Jenissei on võitnud 4 ja kaotanud 5 kohtumist ning see annab hetkel 7. positsiooni.