Martin Dorbeku käsi oli murranguhetkel kõvasti mängus...

Kalev/Cramo murdis kurnatud Tartu Ülikooli kolmanda veerandi lõpus

01.12.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid omvahel viimase kümnendi peamised finalistid, BC kalev/Cramo ja Tartu Ülikool. Saku Suurhallis peetud kohtumisest väljus kindla võitjana kodumeeskond Cramo skooriga 86:63.

Kalev/Cramo saavutas soliidse algedu ning juhtis teisel veerandil 31:19. Ometi, tänu Mandell Thomase ja Janar Taltsi korvidele tuli Tartu järgi. Poolaeg siiski nelja silmaga Kalev/Cramole. Oli tunne, et on piisavalt kombatud ja põhisündmused alles ees.

"Seda mängu olen ma juba näinud," sõnas Jaak Salumets ja läks koju vaatama Euroliiga keskset kohtumist Fenerbahce-Real.

Teise poolaja algul jõudis Tartu viigini ning võrdne seis vaheldus mitu korda. Veel 28 minuti järel, pärast Janari Jõesaare kaht tabavat vabaviset, oli seis 50:50. See aga oli Tartu luigelaul. Järgneva 4.38 jooksul teenis Kalev järjest 12 silma ning juhtis 33. minuti keskel pärast Erik Keeduse korvi 62:50.

Suur "karvane käsi" murranguhetkil oli mängus Martin Dorbekul, kes ahistas Tartu playmakerit Kerr Kriisat, sai kätte mitu palli ning tabas viimaks isegi mitu ilusat korvi. Efektiivne töö temalt.

Eks andis Tartul kindlasti puudu Tanel Soku, samuti Janar Soo puudumine (lisaks on pikalt väljas Ivo Van Tamm ning kohal polnud esiliiga mängu tõttu ka Märt Rosenthali, Robin Kivit). Mitu põhimeest oli tartlastel lõpus hapnikuvõlas. Lisaks said täna vähemal määral viga Talts ja Jõesaar. Nii on raske.

Kiita tuleb ka Cramo teise poolaja kaitsemängu - endale lasti visata vaid 25 punkti ning mis eriti tähtis - enam ei antud asu suurepäraselt mänginud ja visanud Janari Jõesaarele. Teised, nagu mäng lõpus osutas, ennast viskele mängida või tabada ei suutnud.

Kalev/Cramo poolel tegi debüüdi Matthias Tass (17 a-208 cm, pildil), kes on asjad CSP Limoges'iga lõpuks sirgeks saanud (tänu kõrvalisele abile mõistagi) ning saab vähemalt KMLi mängudes nüüd kindlasti vajalikku kogemust. On tal ju vaja vormi saada eelkõige juuli lõpus algavaks U18 EMile Tallinnas. Kuid Kalev/Cramo särgiski võime temalt loodetavasti näha häid esitusi ja head vahetust Gladnessile-Simmonsile.

Gert Kullamäe sõnas: "Käsi südamel võin öelda, et me tulime siia kõva lahingut andma ning mõtlesime tegelikult ikkagi vaid võidust. Täna oli meie jaoks mitmete kehvade asjade kokkulangevus, külma dušši saime omajagu."

Alar Varrak võttis kokku: "Toimus selgelt murrang. Kuid muidu oli mäng märksa raskem kui tulemus seda arvata laseb. Näiteks lauavõitluse järjekordselt me kaotasime. Tööd on teha küll ja küll"

Varrak lisas korraliku partii teinud Cedric Simmonsi kohta: ""Arvestades, et ta pole kaks aastat mänginud, siis ta tegi väga korraliku mängu. Tal on kõrge klassiga mängija omadused olemas, aga oleme ausad, ta ei ole üldse vormis praegu."

vv: 69 vs 79 %

Kalev/Cramo: Harper 18+5+3, S.Sokk 13+2+3, Ljutitš 11 pt, Simmons 11+8 lp, M.Dorbek 8+2+5+4 vl, Tollefsen 8 pt.

Tartu Ülikool: Jõesaar 16+7 lp, Talts 12+5 lp, Thomas 12+3+2, Jois 6+11 lp, G.Dorbek 8 pt.

Nädala lõpus peetakse veel kolm mängu KMLis. Laupäevaseks telemänguks on kell 17 algav Rakvere Tarvas/Palmse Metall-AVIS Rapla.