24 lauapalli - supertöö Thomas van der Marsilt!

AVIS Rapla lõi võitluslikus mängus Pärnu Sadamat, Marsilt 14 ründelauda!!

26.11.2016

Alexela KMlis peeti laupäeval kaks kohtumist. Üllatusi ei lastud sündida: AVIS Rapla hoidis kodus asjad laias laastus kontrolli all ja võitis Pärnu Sadamat 75:62 ning TLÜ/Kalev võttis võõral platsil 87:62 skalbi G4S Noorteliiga üle. Ühtlasi oli see "väiksele Kalevile" hooaja esimene võit liigas.

Esmalt Raplasse.

Rapla edu nurgakivi oli esimene veerand - 28:14. Ja kuigi kaks järgmist veerandit kuulus Sadamale - 17:16 ja 18:13, juhtisid raplakad enne viimast veerandit 57:49.

Viimase veerandi algul paugutas Reinar Hallik kaugelt kõige napimaks seisuks 52:57 Pärnu poolt vaadates ent AVISe põhiviisikumeeste kovid kasvatasid kodumeeskonna edu taas 10-13 punktile.

Rapla muuseas mängis seda kohtumist vaid seitsmekesi; Pärnu poolel oli pingile toodud Mihkel Kirves.

Marsi 24 lauda ei ole rekord, 14 ründelauda ilmselt küll

Kindlasti eraldi väärib esiletoomist hollandlase Thomas van der Marsi kakskikduubel - 17 pt ja 24 l, sealhulgas 14 ründelauda. Naljahambad on juba arutlenud, et kas tegu pole mitte raplakate kombinatsioniga, mis viib Marsi ründelaua ja korvini... Mullu suutis Shawn King (Kalev/Cramo) hankida 25 lauapalli, kuid seda VTB Ühisliigas.

Korvpalliloolane Märt Ibrus tõi välja, et läbi aegade on meistriliigas olnud Marsist edukamaid individuaalseid etteasteid lauas. 1970 a võttis Kalle Ilves ühes liigamängus 26 lp, 1965 a Tõnno Lepmets ja 1981 Rašid Abeljanov 25 lp. (Karikamängude puhul räägitakse ka Mart Lööne 28 lauapallist.)

"14 palli ründelauas võib aga rekord olla küll, seda kahjuks mitteametlikult, sest läbi aastakümmete eraldi ründelaudu protokollis polnud," tähendas Ibrus.

Ibrus lisas et tolles 25 lauapalli mängus kogus Lepmets 13 ründelauapalli. Seega ühe vähem kui van der Mars nüüd. Nii võib hollandlase arvata suure tõenäosusega Eesti korvpalli rekordite raamatusse.

vv: 71 vs 85 %

AVIS: Mars 17 pt+24 l+4 rs, Bratož 14+6+3, Kaldre 16 pt, Kajupank 12+5+3, Paasoja 11 pt.

Sadam: Šeskus 20+4+3, Volkus 11 pt, Sutt 9, Okreafor 7+11+2, Hallik 7+2+5.

*       *       *

Oma kuuenda tänavuse KMLi kohtumise pidas G4S Noorteliiga, vastas TLÜ/Kalev. Vaid korra on vastastel lastud visata üle 88 punkti, samas enda rünnak pole veel sel tasemel, et tugevamaid võistkondi hammustada-üllatada suudaks. Noortekoondise 64,7 visatud punkti on pea kümme silma vähem kui selle kategoorias kaheksandal klubil - TLÜ/Kalevil.

G4S noored alustasid kodus hästi. Esimesel veerandil vaheldus viigiseis kuni lõpus Reimo Tamme korvidest "Kalle Kalev" läks ette 28:21. Teisel veerandil pääses Kalev ette juba 48:28, kuid Ran-Andre Pehka (mitte Ron-Arnar - sic!) kahest kolmesest mindi pikemale vaheajale seisul 50:34. TLÜ/Kalevi kasuks.

Kolmandal veerandil Audentse võistkond kaotas mängujoonise, suuresti lagunes. TLÜ/Kalev võitis veerandi 22:9, täielikult valitseti lauda, ka meeskonnamäng, palli liikumine kõneles kogenuma meeskonna kasuks, nii oli neil ka eksimusi märksa vähem.

TLÜ/Kalevi jaoks oli see KMLis esimene võit (topeltpunktid): pärast kaotusi vastavalt 3, 8, 1, 4, 3, ja 12 punktiga saabus 25 punktine võit. Ehk et järsku jõudis Kalev korvidega plussi - tänu topeltvoorule = +19 p.

G4S Noorteliiga-TLÜ/Kalev 62:87 (34:50)

Lauapallid: 26 vs 43

Korvisöödud: 14 vs 24

Pallikaotused: 23 vs 14

Vaheltlõiked: 7 vs 17

2 p: 34 vs 55 %

3 p: 37 vs 35 %

vv: 71 vs 42 %

G4S: Soodla 16+8+3, Ran-Andre Pehka 12 pt, Kuhi, Jürjens 9 pt, Ron-Arnar Pehka 5+3+6.

Kalev: Saks 21+9+3, Tamm 21+9+3+7 vl, Grabauskas 17+5+2, Kurg 15+5+9+7 vl.

Pildil: Reimo Tamm oli taaskord väljakul parimaid, kui TLÜ/Kalev teenis Alexela KMLis viimaks oma esimese võidu.