Janar Talts täna mööda ei visanud

Tartu murdis võõrsil Tarva lõplikult 33. minuti järel

25.11.2016

Alexela KMLis kohtusid täna meeskonnad, kes laias laastus võivad mõlemad oma tänavuse hooajaga koduses liigas rahule jääda. Tartu Ülikool tänu tõisedule vähemasti koduliigas ning Tarvas suuresti tänu võrdlusele mulluse hooaja algusele ning tõigale, et vaikselt hakkab mäng juba ilmet võtma.

Tartu võitis Rakveres 105:77.

Tartu alustas bravuurikalt ja spurtis juba kolmandaks minutiks 9 punktiga ette (13:4). Avaveerandi eelviimasel minutil oli vahe korraks ka kümme punkti, kuid esimeseks puhkepausiks vähendas Tarvas kaotusnumbrid 21:27-le, seisab Delfi Sport kokkuvõttes.

Teise veerandi esimese poolega mängis kodumeeskond vahe tagasi ja asus kuuendaks minutiks juhtima 34:31. Veerandaja lõpp kuulus aga selgelt külalistele, kes võitsid eeskätt Janar Taltsi korvide abil avapoolaja 52:44. Taltsi arvel oli 14 minutiga 18 punkti (sh visked mängust 12/10), Tarvale oli Justin Baker toonud juba 19 silma.

Kolmandal neljandikul püsis vahe stabiiselt 6-10 punkti piires ning viimasele veerandile mindi Tartu juhtimisel 75:67. Neli viga teinud Taltsi arvel on 22 punkti (kahepunktivisked 9/9!).

Külalised Tartust tegidki otsustava vahespurdi viimasel veerandil, mis võideti koguni 30:10. Viimasel neljandikul sai Tarva jaks otsa kolmandal minutil seisul 69:78. Tartu tegi siis 11:0 spurdi ja läks kindlalt oma teed.

“Rünnak sujus meil täna nende vastu hästi ja visked kukkusid samuti sisse, selles osas ei olegi väga nuriseda. Kaitses, eriti esimesel poolajal, sai Tarvas paraku liiga palju vabadust. Teisel poolajal vastased väsisid ja õnneks hakkas ka kaitse veidi paremini pidama,” kommenteeris peatreener Gert Kullamäe kohtumist.

Rakvere Tarvas-Tartu Ülikool 77:105 (44:52)

Lauapallid: 21 vs 39

Korvisöödud: 14 vs 18

Pallikaotused: 15 vs 10

Vaheltlõiked: 4 vs 9

2 p: 48 vs 60 %

3 p: 39 vs 44 % (ehk 28/11 vs 23/10)

vv: 83 vs 77 %

Tarvas: Baker 21+12 l, Bryquis-Brysean Perine 13 pt, Eichfuss 11+6+2, Post 10 pt

: G.Dorbek 24 pt (3 p 8/5), Talts 22+6+2 (2 p 9/9!), Jõesaar 11+6 l, Thomas 16+4+4.