Kalev/Cramo võitles ja kaotas mandri parimale 19 punktiga

21.11.2016

Korvpalli VTB Ühisliigas jäi Eesti meister BC Kalev/Cramo Tallinnas 68:87 alla valitsevale tiitlikaitsjale ja Euroliiga võitjale Moskva CSKA-le. Kalev võitles korralikult, kuid tugevam tegi oma ära.

19 punktine kaotus Vana Maailma parimale klubile pole suur kaotus, kaugeltki mitte. CSKA-d on Euroliigas tänavu suutnud võita vaid kodus Istanbuli Darüssafaka, langenud on nii Panathinaikos kui Olympiacos, samuti Euroopa teine klubi Madridi Real.

Võrdset mängu jagus pisut rohkem kui kümneks minutiks. Avaveerandajal suutsid tallinlased 8:0 vahespurdi järel ette minna 10:9 ning juhtisid korra veel, teise veerandaja alguses 20:19. Seejärel tegi CSKA 7:0 spurdi ning rohkem tagasi ei vaadanud.

Viimasel veerandil Kalev kosus, alla ei antud ning „armeelaste“ teise ešeloni (kui nii üldse on sobilik öelda) vastu võideti veerand 24:21. Lõpuks kuulus armeelastele 19-punktiline võit.

vv: 78 vs 76 %

Kalev/Cramo: Ljutitš 13 pt, Harper 18+4+3, Veideman 12+2+3, Arbet 11 pt, Gladness 9+10+4 bl.

CSKA: Fridzon 15 pt, Teodosic 12+6+3, Kurbanov, D.Kulagin 11 pt.

Ainsana täiseduga jätkaval CSKA-l on turniiritabelis koos kuus võitu. Kalev/Cramo hoiab kahe võidu ja nelja kaotusega 13 meeskonna seas 10. kohta.