Siim-Sander Venel on käsi kuum

Vene ja Laane tegid kenasti skoori, Varese kaotas kodus

20.11.2016

Korvpalli VTB ühisliigas kaotas Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Nižni Novgorod võõrsil 84:90 (45:50) Himkile.

Eestlane viskas kohtumise resultatiivseimana 23 punkti (kahepunktivisked 10/6, kolmepunktivisked 8/3, vabavisked 3/2), andis kaks resultatiivset söötu ning võttis ühe lauapalli.

Nižni Novgorodile oli see Ühisliigas ühe võidu kõrval juba kuuendaks kaotuseks, Himkil on neli võitu ja üks kaotus.

Nädala eest viskas Vene Nižni Novgorodi 88:101 kaotusmängus Peterburi Zeniidile 27 punkti, võttis viis lauapalli ning andis neli korvisöötu.

Vene näitajad ühisliigas on: keskmiselt alla 29 minuti, 14,7 pt, 3,7 l, 1,7 rs. Kahesed 55,6 %, kolmesed 39 %, vabavisked 73,3 %.

*       *       *

Itaalia korvpalli kõrgliigas (Lega A) peeti laupäeval üks kohtumine. Kristjan Kanguri koduklubi Varese pidi kaheksanda vooru avamängus koduväljakul tunnistama Brescia Germani Basketi 74:68 paremust.

Varese eest enim, 31 minutit väljakul viibinud Kangur viskas üheksa punkti (kahesed 4/1, kolmesed 3/1, vabavisked 4/4) ning võttis kuus lauapalli. Varese resultatiivseim oli 12 punkti visanud Melvin Johnson, Christian Eyenga arvele jäi 11 silma.

Varesel on turniiritabelis nüüd kolm võitu ja viis kaotust, millega hoitakse 16 meeskonna seas 12. kohta. Ainsana jätkab kaotusteta Milano Emporio Armani, kuus võitu ja üks kaotus on Reggio Emilia Grissin Bonil.

Järgmises voorus sõidab Varese külla Capo d’Orlando Betalandile.

Rait-Riivo Laane näitas Kreeka esiliigas (A1) suurepärast mängu, aga tema koduklubi Pireuse Ethnikos kaotas võõrsil siiski lisaajal Doxa Pefkoni meeskonnale 87:88.

Terve mängkulges punkt-punkti heitluses, kus pärast normaalaja lõppu oli siis tablool 78:78. Ühe lisaajaga peetud mängu suutis võita just kodumeeskond seisuga 88:87. Laane saldosse jäi 35 minutiga 20 pt (visked väljakult 11/8), 3l, 7rs, 1 vl. Järgmisel laupäeval võõrustab Ethnikos Eolos Astakose meeskonda.

Ethnikos hoiab nüüd nelja võidu ja kolme kaotusega viiendat kohta. Täisedu seitsme võiduga juhib Panionios. Järgmisel laupäeval võõrustab Ethnikos Aiolos Astakou meeskonda, kel on sarnaselt eestlase koduklubile neli võitu ja kolm kaotust.

Kristjan Kitsingu (pildil) koduklubi Aarhusi Bakken Bears teenis Taani kõrgliigas kindla võidu, kui alistas võõrsil Stevnsgade võistkonna 108:87 (63:44).

Algviisikus alustanud Kitsing viibis väljakul 24 minutit, viskas kümme punkti (kahesed 2/1, kolmesed 3/2, vabavisked 4/2), võttis kaks lauapalli, jagas kolm resultatiivset söötu, kaotas korra palli ja tegi kaks viga. Eestlase kasutegur oli 10 ja pluss-miinus reiting +1.

Bakken Bears asub Taani liigas kuue võidu ja ühe kaotusega teisel kohal. Ettepoole jääb üksnes Horsens (7-0). Kõik kaheksa senist kohtumist kaotanud Stevnsgade on kaheksas ehk viimane.