Kristo Saagelt täna 29 punkti

Alexela KML: Kalev/Cramo võitis Pärnus, Valga-Valka/Maks&Moorits jättis TLÜ/Kalevi ikka võiduta

19.11.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas võitsid täna võõrsilmeeskonnad: tiitlikaitsja Kalev/Cramo alistas Pärnu Sadama 94:62 ning Valga-Valka/Maks&Moorits TLÜ/Kalevi 88:76.

Triobet BBLis võitis Rakvere Tarvas külalisi Valgevenest.

Kui Kalev/Cramo tabab kaugviskeid üle 55 %, pole lootust ilmselt ka suurematel klubidel. Täna nii juhtus ja suurele Kalevile tuleb au anda, Pärnu Sadamal relvi polnud. Veenev võit.

vv: 42 vs 64 %

Pärnu: Šeskus 16+4+3, Volkus 10 pt, Raap 9+5+4, Okreafor 9+3+4, Sutt 8+3+2.

Cramo: Ljutitš 18+5 l, Veideman 17+4+4, keedus 11+9+3, Tollefsen 9+7 l, Arbet 8+4 l, Gavrilov 7+2+2.

*       *       *

Võidupunktid kirjutas tabelisse ka Valga-Valka/Maks&Moorits, olles samuti vastase väljakul 88:76 üle TLÜ/Kalevist. On tähelepanuväärne, et väikse Kalevi poolel tegid skoori eestlased, leegionärid Grabauskas ja Jones kogusid kahepeale vaid 7 silma.

Kalev andis mängu käest juba kolmandal veerandil, kui jäi 22-punktilisse kaotusseisu. Viimasel veerandil, mil midagi enam mängus polnud, suudeti vahe vähendada kaheteistkümnele.

TLÜ/Kalev-BC Valga-Valka/Maks&Moorits 76:88 (33:41)

vv: 73 vs 64 %

TLÜ/Kalev: Tamm 19 pt, Jurtom 17, Vahter 13, Kurg 10+5+3, Saks 11+6 l.

Valga-Valka: Saage 29 pt (3p 10/5), Kanbergs 14+5+2, Silavs 14+4+4, Bricis 12 pt, R.Raadik 7+11+6.

Kalle Klandorfi ja Raido Roosi hoolealused ei ole suutnud siiani liigas võiduarvet avada. On positiivseid nihkeid meeskonnas ning tekkimas on eestlaste keskis õlg-õla tunne, kuid resultaadis see ei ole veel väljendunud.

Triobet BBLis sai Rakvere Tarvas kodus 87:52 (41:28) jagu Valgevene liiga liidrist Mogiljovi Borisfenist.

Tarva resultatiivseimad mängijad olid Marcus Byrd 21, Justin Baker 19 ja Siim Markus Post 12 punktiga. Baker võttis ka 10 lauapalli ning Post andis 9 tulemuslikku söötu.

Tarvas hoiab turniiritabelis ühe võidu ja viie kaotusega eelviimast ehk kuuendat kohta. Kõik kuus mängu kaotanud Borisfen on viimane. Juhib Pasvalyse Pieno zvaigzdes kuuest kohtumisest teenitud viie võiduga.