ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Betoonist kaitse tagab liidrikoha

16.11.2014

Meeste esiliigas on alagrupiturniiri esimesel ringil sisuliselt joon all: kõik meeskonnad on pidanud viis-kuus kohtumist. Kaotuseta jätkab vaid Tiit Soku juhendatav Betoonimeister/Tskk/Nord, klubi, mida mullu tunti nime alla Puukeskus/Herentes.

Kuu algul alistas kohmaka nimega betooniklubi Kohila/Eesti Telekom/Webware 63:57. Arko Pakkaselt võitjaile ning Freddy Taltsilt kaotajaile 20 punkti. Viimati võitis Soku meeskond Kalev II koguni 92:59 (Margus Klementsov 23 - Raiko Orumaa 21+14lp).

 

Betoonimeistrite edu aluseks on konkurentsitult kindlaim kaitsetöö - endale on lastud seni visata keskmiselt 60,6, mis on 7,4 punkti vähem kui teisel kohal olev BC Hundid.

 

Saarlased pidasid just kaks kohtumist jutti. Hundid võitsid viikendil Kohilat 75:65 ja TTÜ SK-d 80:50, mõlemas kohtumises osutus „hundikarja“ parimaks nende selle hooaja täiendus Roman Konontšuk, tuues vastavalt 12+13lp ja 16+11lp.

 

Esiliiga „puuküürnik“ Balteco pole alustanud päris nii võimsalt kui tavaliselt.

 


 

„Vannimeistrid“ võitsid küll Tamsalu Los Torost 86:71 (Kristo Aab 24p – Mihkel Mager 19+10lp), kuid ühes viimase kuu põnevaimas mängus tunnistati 7. novembril Audentese SG/Noortekoondise paremust 91:93 (Aab, Ardo Krass 17 – Karl-Robin Jürjens 20, Ivo-Van Tamm 16, Siim-Markus Post 15+8+8).

 

Statistikast: Balteco on parima rünnakuga meeskond (83,6 p), ka on nad edukaimad lauas (43 lp) ning kolmesejoone taga (39 %). Korvisöötude osas on esikohal Kalev/Estiko (17,2), vaheltlõigete skaalas Betoonimeister (13) ning väikseim pallikaotuste arv on Tamsalul (13,8). Parimad vabaviskajad on TÜ/Rock II-s – 74 %, keskpositsioonil Tamsalu ja Kuressaare – 50 %.

 

Individuaalselt: punkte Sten Olmre (Kalev) 25,0, Leho Kraav (Tamsalu) 23,6, Timo Oja (Estiko) 22, Veljo Vares (Rock) 19,5; laud: Ardi Oja (Kohila) 12,5, Kevin Puntso (Ambla) 11,3, Henry Aimre (TLÜ/Kalev) 11,3; korvisöödud: Sven Pugonen (Tamsalu) 5,8, Rene Kiil (Hundid) 5, Henri Räim (Estiko) 4,7. Kasulikkus: Margus Klementsov (Betoon) 1,14, Allar Leppind (Balteco) 1,05.

 

2p – Raigo Sooär (Hundid) 70 %, 3p – Anton Batanov (Balteco) 57 %, vv – Sten Olmre (Kalev) 93 %.

 

Tabeliseis:
A-alagrupp (võidud-kaotused): Betoonimeister/Tskk/Nord 5-0, BC Hundid/ASSA Abloy, TTÜ SK 3-2, BC Kalev II 3-3, Kohila/Eesti Telekom/Webware 2-3, Ambla SK 2-4, BC Kala/Põlva 1-5.
B-alagrupp: Tartu Kalev/Estiko 4-1, Tamsalu Los Toros 4-2, Balteco 3-2, TÜ/Rock II, KK Räpina Kotkad 3-3, Audentese SG/Noortekoondis 2-4, TLÜ/Kalev II 1-5.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.03.2022 11:00 KML nõukogu
N 17.03.2022 00:00 EKL juhatus
K 13.04.2022 15:00 EKL juhatus
K 11.05.2022 15:00 EKL juhatus
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 18. jaanuar
Marek Ojamäe (21)
Homme, 19. jaanuar
Maia Dorbek (66)
Ingmar Kaup (46)
Ingmar Nöps (34)
Tarmo Pillerpau (40)
Peeter Pukk (40)
Reemo Veski (42)
Sulge

Ülekanded