Jõesaar on stabiilne punktitooja

Nurgeri ja Jõesaare ülikoolile kaotus, tartlaselt 23 silma

02.02.2015

Rauno Nurger ja Janari Jõesaar mängivad USA üliõüpilasliigades erineval tasemel. Sel nädalavahetusel ühendas neid vaid fakt, et mõlema kodumeeskond lahkus väljakult kaotajana.

Rauno Nurgeri kodumeeskond Wichita State (19-3) lõpetas üheksa kohtumist kestnud võiduseeria, kui 54:70 jäädi alla Northern Iowale (20-2). Vastane on tugev, riigi 18. reitinguga.

Eestlane viibis väljakul viis minutit ning sai statistikasse kirja ühe möödavisatud kaugviske, ühe ründelauapalli ja ühe isikliku vea.

"Me ei ole täna tasemelt veel päris seal, kus me tahaksime olla. Põhjus on ka üsna ilmne – meil on koosseisus kaheksa uut mängijat ning väga palju sõltubki neist uutest mängijatest. sellest, kuipalju nemad iga trenniga suudavad paremaks saada. Mida paremaks uued saavad, seda kaugemale ilmselt me ka NCAA turniiril jõuame," ütles Nurger jaanuarikuu EKLi kuukirjale.

Texas Pan America (8-14) ülikooli korvpallivõistkond sai laupäeva õhtul hooaja 14. kaotuse, kui 48:53 jäädi alla New Mexico State'ile (13-10).

UTPA oli ses mängus taga koguni 28:44, kuid tuli järele 46:48. Sel perioodil tõi Jõesaar 11 punkti oma kogusummast.

Üleplatsimees oli 23 punktiga eestlane Janari Jõesaar (kahesed 10/9, kolmesed 4/1, vabavisked 2/“), kes hankis lisaks ka neli lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi kolm pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Jõesaare senised keskmised on 18,8p, 7,3 lp ja 2,5 rs. Visketabavus on hea: kahesed 48,5 %, kolmesed 41,2 %, vabavisked 79,7 %. Ülikooli 22st kohtumisest 12 on Jõesaar olnud meeskonna resultatiivseim ning koguni üheksas parim lauapallide osas.