Tanel Sokult 11 korvisöötu

Tartu Ülikool lõi Valgas korra majja teisel poolajal

21.10.2016

Esimese poolaja lavalised segadused lahendas Tartu Ülikool küllaga teisel poolajal, alistades võõrsil Valga-Valka Maks&Mooritsa. Pärast võrdset avapoolaega lõppes kohtumine Tartu kasuks koguni 89:67 (42:39).

Avapoolaeg pakkus võrdset heitlust suuresti tänu piirilinna meeskonna kaugvisetele – kodune korv imes sisse 14st kolmesest 8. Ka vabaviskeid teenisid võõrustajad rohkem. Viljar Veski ehmatas kolme tabava kolmesega. Ent poolaja lõpetas hoopis Tartu uue mehe Forresti Robinsoni kaugvise – edu TÜ-le 42:39.

Teise poolaja võitis TÜ seega 47:28, kolmanda veerandi eraldi võttes aga 29:9. See juhtus nii, et teist poolaega alustas Tartu 10:1 ja 20:4 vahespurdiga, millega asi ka klaariks löödi. Kõige enam aitasid spurdile kaasa Janar Taltsi, Janari Jõesaare, Forrest Robinsoni ning Gert Dorbeku punktid. 25. minutiks oli seis TÜ-le 62:41.

TÜ oli lauas parem 42-29, korvisöödud TÜ-le 20-12, pallikaotusi oli TÜ-l 9, Valga-Valkal 12. Kahesed TÜ kasuks 63 vs 26 % (!), kolmesed Valga kasuks 41 vs 26 %, vabavisked TÜ kasuks 77 vs 64 %.

Forrest Robinson tõi 21+8 lp, Janar Talts 19+5 lp, Dominykas Milka 13+4 lp, Mandell Thomas 10+3+4, Gert Dorbek 9+3+3, Janari Jõesaar 8+6 lp, platsile naasnud Venky Jois 20 minutiga 6+9 lp. Omamoodi numbrid joonistas protokolli Tanel Sokk - temalt null punkti, kolm lauda ja 11 korvisöötu (visked 1/0).

Kaotajate poolel: Kristo Saage 13+4+2, Ivars Zvigurs 10+5+2, Arturs Bricis 10, Viljar Veski 9 p, Rain Raadik 8+4+2, Sandis Silavs 8+4+3.

Tartu järgmine mäng on FIBA Europe Cup sarjas, pühapäeva õhtul sõidetakse Prantsusmaale, et seal teisipäeval 25. oktoobril meie aja järgi kell 20.00 alustada kohtumist alagrupi favoriiti Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthezi vastu. Kel Prantsusmaale meeskonda toetama sõita mahti ei ole, saab mängul hoida silma peal ka Delfi TV vahendusel.

Järgmine Tartu kodumäng on reedel 4. novembril, mil võõrustatakse G4S Noorteliiga meeskonda. Valga-Valka võõrustab 5. novembril AVIS Raplat. Enne seda peetakse Läti liigas mängud Jekabpilsi ja Jurmalaga.