Kanguri lõpukolmene tõi Varesele 83:82 võidu ASVEL-i üle (vt videot)

19.10.2016

FIBA Meistrite Liiga esimeses voorus alistas Varese Pallacanestro kodus tänu Kristjan Kanguri kolmepunktiviskele kaks sekundit enne lõppu Villeurbanne' ASVELi 83:82

Tasub lisada, et Kangur on ASVELis aastaid tagasi mänginud.

Lõpp kujunes mängul väga ärevaks. Poolteist minutit enne lõpusireeni läks ASVEL ette 79:78. Minut enne lõppu sai Kangur ründelauast palli ning aitas selle sisse - Varese ees 80:79.

Mängida jäi 40 sekundit kui Nikola Dragovic tabas kolmese ja ASVEL pääses taas ette 82:80. Järgnes mõlemapoolselt mitu möödaviset, pallikaotus ja tuline võitlus lauas. Viimane rünnak ja pall Varesel. Kaks sekundit enne lõppu mängiti pall Aleksa Avramovicile, kes terve õhtu oli hästi tabanud (16/11) ning toonud juba 29 punkti. Ent vise läks mööda. Lauapall põrkus Kangurile, kes viskas... ja tabas. Seejuures eelnevad viis kolmest oli eestlane mööda visanud.

Videotükikest näeb ERR Spordi uudise sabast - SIIT.

ASVEL võitis laua 43-38, korvisöödud ASVELi kasuks 22-10 (!), palikaotusi tegi Varese 6, ASVEL 15. Kahepunktivisked ASVELI kasuks 55 vs 46 %, kolmesed ASVELile 38 vs 26 %, vabavisked samuti ASVELile 80 vs 65 %. Kummaline, et nende numbritega Varese üldse mängus püsis...

Aleksa Avramovic tõi 29 p (17/11), Christian Eyenga ja Melvin Johnson 10 p, Norvel Pelle 9+6 lp, Eric Maynor 8+7+5. Kangur osales üle 29 minuti ja tõi 5 p+4 lp (2p 1/1, 3p 6/1). Seega eestlane tabas kaks viset mängu lõpus ja need olid ka ainsad, mis tal täna tabasid. Vägev värk!

Vastaspoolel tõi Walter Hodge 19+9 rs, Adrian Uter 13+7+4, Nikola Dragovic 12 p ja Darryl Watkins 9+12 lp.

C-alagrupis on nüüd võit kirjas Rosa Radomil, Klaipeda Neptunasel, Varesel ja EWE Baskets Oldenburgil. Kaotusega alustasid BK Ventpsils, Usak Sportif, Thessaloniki PAOK ja Villeurbanne' ASVEL.

25. oktoobril kohtub Varese Klaipedas Neptunasega.