Joonas Järveläinen, platsil resultatiivseim

Valmiera kägistas TTÜ teisel poolajal, Tarvas kaotas kodus Ogrele

19.10.2016

Triobet BBLis jäi TTÜ KK pärast võidetud avapoolaega alla Valmiera/ORDO-le, Läti mullusele meistrile, tulemus 62:82 (38:33).

Rakvere Tarvas kaotas kodus "tänu" nigelale kaitsele Ogre /Kymho Tyre võistkonnale 79:101 (33:54).

Mõlemad Läti klubid, kellele TTÜ ja Tarvas kaotasid, on Läti liigas tugevad keskmikud - Valmiera/ORDO püsib kahe võidu ja kahe kaotuse peal (5. koht) ning tugevnenud Ogrel on kaks võitu ja kolm kaotust (6.). Kaotuseta on VEF ja Ventspils.

TTÜ alustas hästi - kaitse pidas, rünnak õnnestus normaalselt ning vastane ei suutnud mängu enda jaoks soodsalt lahti harutada. Minut enne vaheaega viis Sten Olmre kodumeeskonna ette 38:31 ning seisul 38:33 mindi ka puhkama.

Teise poolaja algul püsis TTÜ edu 40:33 mitu minutit. Sellest nullpunktist sai aga paremini minema Läti klubi, kogudes vastuseta punkte. 25. minuti lõpus Martinš Laksa kaugvise viigistas seisu 41:41. TTÜ poolel tegid ridamisi möödaviskeid Joonas Järveläinen, Kiur Akenpürg ja Rain Koort. Mängust punkte enam ei tulnud. Veerandi lõpuks seis 43:51.

Viimasel veerandil oli Valmiera parem 31:17 ja finišeeris 20-punktises eduseisus. Ilusasti alanud lugu lõppes üsna oodatava skooriga. Aga vähemalt ei mindud kaotama ja võideldi kuni jaksu oli.

Laua võitis Valmiera 44-31, korvisöödud 19-10, pallikaotusi tegi TTÜ 9, Valmiera 14. Kahepunktivisked Valmiera kasuks 55 vs 43 %, kolmesed Valmierale 35 vs 17 %, vabavisked TTÜ-le 75 vs 72 %.

Võitjate kasuks tõi Martinš Laksa 21 p, Lauris Blaus 16+5+3, Ervins Jonats 11+10+6, Ovidijus Varanuskas 11+8+4.

TTÜ edukamad olid: Joonas Järveläinen 22+9 lp, Sten Olmre 12+5+2, Toomas Raadik 9 ja Kiur Akenpärg 8 p.

*       *       *

Rakvere Tarvas oli kaotanud juba avapoolaja lõpuks - 33:54. Vastasel oli suur tõmme Kastan Arena korvidega: kaugelt tabasin nad 25st 14 ja lähemalt 37st 22. Kokku 62st 36 (58 %), mis on igati võimas tulemus. Võit Ogrele 101:79.

Laud kuulus Ogrele koguni 39-22, korvisöödud 16-11, pallikaotusi tegi aga Tarvas 10, Ogre 16. Kahesed Ogre kasuks 59 vs 40 %, kolmesed 56 vs 41 % (Tarval 24/10), vv Tarvale 80 vs 75 %.

Ogre poolel viskas seitse meest 10-16 silma. Rakvere poolel Siim-Markus Post 26+4+3, Sten Saaremäel 17+2+3, Marcus Byrd 15+6 lp, Timo Eichfuss 13+2+3. Darryl Palmer osales kolm ja pool minutit ja sai kätte ühe lauapalli.

Rakvere uus leegionär, 27-aastane ja 203 cm pikkune Justin Lamar Baker veel mängida ei saanud, kuna vajalikud üleminekupaberid pole veel korras.

Eesti klubide masti hoiab üleval hetkel AVIS Rapla, kel on liigas kaks võitu ja null kaotust. Teiste Eesti klubide saldo on kokku 0-5.