G4S Noorteliiga oli võitmas Valga-Valkat, Kalev/Cramo püsis Piiteris küüdis peaaegu kolm veerandit

18.10.2016

Alexela KMLis peeti täna üks kohtumine, milles G4S Noorteliiga saavutas pärast kümne punktiga kaotatud poolaega lõpu eel BC Valga-Valka Maks&Mooritsa vastu mõnepunktise edu, kuid lõpp kuulus siiski piirilinna meeskonnale. Võit 80:75 Valga-Valkale.

Valdavalt dikteeris sündmusi siiski Valga-Valka meeskond, puhkama mindi nende eduseisus 48:38. Kolmandal veerandil tõmbasid Audentese noored mõnevõrra järele 48:53, kuid andsid taas tagasi – 48:58. Enne neljandat veerandit juhtis Maks&Moorits 65:55.

Juhtuma hakkas lõpu eel. Ron-Arnar Pehka ja Erki Kuhi korvidest tuli G4S vähem kui seitse enne lõppu lähedale – 64:65 ning minut hiljem läks Madis Soodla vabavisetest esmakordselt ette 66:65. Ning veel edasi, 4.33 enne lõppu viis Taavi Jurkatamme vise noored juhtima 68:65. Misjärel Valga-Valka kogus ja möödus taas.

Ometi, 2.45 jäi mängida kui Karl-Robin Jürjens viigistas 70:70. Valga poolel tõi kastanid tulest lõpus väga olulisi korve meisterdanud Ivars Zvigurs. Veel 36 sekundit enne lõppu vähendas Pehka vahe ühele silmale (75:76), Arturs Bricis tabas seejärel mõlemad vabavisked (75:78). Pehka kahene seejärel läks mööda ning uuesti seisis eksimatult vabaviskejoonel Zvigurs – 75:80.

Laud Valgale 29-28, korvisöödud Valgale 14-12, pallikaotusi oli G4Sil 16, Valgal 11. Kahesed G4S kasuks 51 vs 46 %, kolmesed G4Sile koguni 60 vs 41 % (noortel 15/9), vabavisked Valgale 65 vs 43 % (noortel vaid 14/6).

Võitjate poolel tõi Ivars Zvigurs 15+5 lp, Arturs Bricis 14+4 lp, Kristo Saage 12+3+5, Renato Lindmets 10+6 lp, Valmo Kriisa 8 p. G4S Noorteliiga poolel: Carlos Jürgens 19+4+3, Taavi Jurkatamm 16+8 lp, Madis Soodla 11+7+3, Eric Schmalz 10 p, Karl-Robin Jürjens 9+6 lp.

*       *       *

Triobet BBLis olid täna vastamisi Eesti meeskonnad - AVIS Rapla ja Pärnu Sadam. Päris põnevusetendust sellest ei kujunenud, sest küllap on pärnakate pink selleks hetkel liiga lühike ja/või Rapla hoog liiga hea - võit Raplale 85:67 (51:38).

Lõplik murrang toimus kolmandal veerandil, mille kodumeeskond Rapla võitis 21:9. Ridamisi tõi punkte Sven Kaldre. Paremus lõpuks AVISe punasärkidele +18 p - 85:67. Lauas Rapla parem 38-33, korvisöödud Pärnule 17-15, pallikaotusi tegi Rapla 11, Pärnu 18. Kahesed Pärnu kasuks 57 vs 54 %, kolmesed Raplale 36 vs 26 %, vv Raplale 82 vs 40 %.

Domen Bratož tõi võitjaile 18+4+3, Indrek Kajupank 18+9+2 (9/6), Sven Kaldre 16 p (11/6), Thomas van-der-Mars 9+8 lp (6/4), Martin Paasoja 13+3+4. Pärnu poolel: Norman Käbin 18+7+6 (12/7), Vaidotas Volkus 13 (8/6), Rannar Raap 6+10 lp (ainsana plussis, +6), Saimon Sutt 9+4 lp, Reinar Hallik 3+2+8.

VTB Ühisliigas teenis Kalev/Cramo võidu kõrvale ka esimese kaotuse, alistudes Peterburis Zeniidile 73:89 (44:48). Kalev võitles hästi peaaegu kolm veerandit, kuid väsis lõpuks, hakkas tegema lubamatuid eksimusi ning liiati ei suudetud eemalt visata ega tabada.

Tubli võitlus aga ühtteist jäi kindlasti kripeldama. Kui Kalev mängis hästi, siis jäi mulje, et suudetakse mängida ühisliiga tipptasemel. Kui mäng takerdus, saabus keskpärasus ning pole midagi hullemat kui keskpärasus. Kalevi eduks peab töötama terve ansambel, kui üks-kaks lüli lonkavad, on meil raske võita. Mis aga rõõmustav, oli see, et platsile naases Gregor Arbet, kes sai Alar Varrakult aega peaaegu kümme minutit.

Murranguliseks võib nimetada kolmandat veerandit, mil Kalev oli justkui Zeniidile järgi jõudmas - vahe oli neli-viis silma ning Cramol oli neli-viis võimalust korvini jõuda. Visati paraku mööda küll korvi alt, küll korvi pealt ning kuna kaugelt tabati kogu mängu peale vaid kolm viset (9/3), siis sinna kolmandasse veerandisse see šanss vastane kinni püüda, jäigi. Zeniit oli lõpus võimsam, kindlam, täpsem.

Kalev oli parem lauas 40-37, korvisöödud Zeniidile 22-17, pallikaotusi oli Zeniidil 9, meil 13. Kahesed Zeniidi kasuks 57 vs 45 %, kolmesed Kalevile 33 vs 28 %, vabavisked Zeniidile 85 vs 54 % (ehk vastavalt 26/22 ja 26/14).

Mickell Gladness tõi 15+7 lp (11/7), Vitali Ljutitš 12 p, Demonte Harper 12+5+4 (aga ka 6 pk), Mark Tollefsen ja Rain Veideman lisasid 10 p, Erik Keedus 6+6 lp, Robert Upshaw 5+4 lp. Kahvatuks jäi Sten Soku partii. Eestlased tabasid kambapeale väljakult vaid 23st viskest 6 ehk 26 %.

Polnud meie päev. Kohe üldse mitte. Tartu Ülikool mängis täna kodus esimese kohtumise FIBA Europe Cup sarjas, kus oldi vastamisi Austria meistri Oberwart Redwell-Gunnersiga. Lõpusireeniga tuli tõdeda Gunnersi nappi ühepunktilist paremust, 78:77, edastas Tartu klubi pressiteenistus.

Riietusruumi läks Tartu olles külalistest maas 38:43. Ei midagi ületamatut, kuid kindlasti ka mitte kõige soodsam olukord. Naastes ei olnud taas algus kõige lubavam. Gunners tabas jälle hästi ning esimesed kaks kolmandikku kümnest minutist ei kulgenud meile kuigi lubavalt. Veerandi lõpetas siiski meie kolmene, seekord Ivo Van Tamme esituses, ja tablool viik, 63:63.

Viimane veerand kulges juba tasavägisuse tähe all. Kui 5:44 mängida, jõudis Tartu isegi korraks ette, 70:68, kuid edu suurendada ei suudetud ja mäng jätkus punkt-punktis. Kui vaid 24 sekundit veel minna, olime peal ühe punktiga, 77:76, ja pinget võinuks saalis noaga lõigata. Lõpplahendus ei saanud aga päris selline, nagu oleksime soovinud.

Janar Talts tegi järjest kolm viga ja viimase, meeskonna veerandi viienda, eest tabas vastaste Derek Jackson ka mõlemad vabavisked. 78:77. Mängida jäi vaid veidi alla nelja sekundi ning üleplatsiviset enam korvi toimetada ei õnnestunudki. Ühepunktiline kaotus tuli vastu võtta.

„See lõpuolukorra lahendus ei olnud kõige parem. Ma usun, et kui ma oleksime need kaks võimalikku viga teinud ära veidi hiljem, oleks võinud tulemus olla teistsugune ja me räägiks hetkel ühepunktilisest võidust. Aga see on „oleks“. Eks see lõpplahendus iseloomustas meie tänast mängu ning nii valus, kui seda ka tunnistada ei ole, vastane vääris täna seda võitu rohkem,“ nentis mängujärgsel pressikonverentsil Tartu peatreener Gert Kullamäe.

Tartu parimad esitused olid täna Janar Taltsilt, kes panustas 18 punkti ja 8 lauapalliga ning Gert Dorbek, kes kõik oma 15 puntki tõi täna kolmesejoone tagant, ning lisas statsi ka 3 lauapalli ning 4 korvisöötu. Dominykas Milkalt 12 punkti, 9 lauapalli ja 5 res. söötu, kahekohalise punktide arvu lisas ka Mandell Thomas, 11 punkti, 4 lauapalli, 4 resultatiivset söötu.

Täna oli mängus ka Siim-Sander Vene, kes debüteeris ULEB Eurocup'sarjas. Paraku läks sealgi meie mehe klubil täbarasti. Nižni-Novgorod pidi kodus tunnistama Gran Canaria paremust 80:106. Sellega sai kinnitust juba teada kahetsusväärne fakt, et NN kaitse polnud täna parem kui - nagu öeldakse - "viis kõrgemat tooli". Kodus 106 punkti on ikka pisut palju lasta endale visata.

Sellist tunnet, et NN võiks ses mängus järgi tõmmata (sest pikalt taha jäädi juba avaveerandil) õieti ei tekkinudki. Tõsi, kolmanda veerandi keskel jõudis NN korra DeAndre Kane korvi järel üheksa punkti kaugusele 56:65. Kuid neli minutit hiljem oli seis NN poolt vaadates 58:78.

NN edukamad olid: Kane 21+4+8, Siim-Sander Vene (22 min) 14+3 lp (2p 5/4, 3p 5/2, vv 2/0), Ivan Strebkov 10+6 rs. Vastapoolel Kyle Kuric 20 p, Eulis Baez 19, Bo McCalebb 11+5 rs.