ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Toimus iga-aastane korvpallikonverents, koorus mitu põhiteemat

16.10.2016

Reedel peeti Tallinnas maha traditsiooniline, igasügisena korvpallikonverents, kus kuulati ära palju treenereid ja vastutavaid isikuid.

Kui varasematel aastatel on räägitud paljuski samadest asjadest, puudujääkidest ja samadest miinustest, siis selleaastase konverentsi kasuks tuleb öelda, et ju siis on ka midagi vahepeal õpitud ning neid nö vanu kitsakohti sedakorda niiväga esile ei toodudki.

Pika päeva jooksul osales konverentsil alla saja inimese – treenerid, klubijuhid, mänedžerid, kohtunikud, korvpalliliidu sekretariaat, korvpalliveteranid jmt.  Ettekandeid oli 11: alustas Jür Ratas sõnavõtuga „olukorrast korvpalliriigis“ ning lõpetas meeste rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk. Nagu kombeks.

 

Kokkuvõtted tehti kõigi koondiste kohta, samuti Audentese poiste ja tüdrukute kohta. Lisaks andis Elo Heinaste ülevaate kehaliste võimete testidest noortekoondistes ja Audentese SG-s. Reigo Kimmel rääkis 3x3 korvpalli hetkeolukorrast ning Henri Ausmaa Sportland 3x3 koolide korvpalliliiga käekäigust – sari kus mullu osales ca 1300 4.-7. klassi last.

 

Oli paar läbivat teemat. Akuutse teemana käsitleti korduvalt koondisse tulemise ja loobumise küsimust, mis tänavu keris esile nii altpoolt kui ülevalt. Oma sõnavõttudes olid Indrek Visnapuu, Tiit Sokk ja Mait Käbin (saali poolelt) resoluutsed, öeldes, et koondisesse tulek on nii elementaarne, esmane asi, et sellest loobumisele nemad ei suudaks isegi mõelda.

 

Palju räägiti Audentesest kui sellisest, uutest õpilastest, õpilaskohtade arvu tõstmisest, mängijate kaardistamisest Eestimaal jne. Vajab esiletoomist, et Audentesest läks suvel välismaale neli mängijat ning neli mängijat osalevad Alexela KMLis teiste klubide koosseisus.

 

Eraldi teema oli läbiv mängujoonis, suunad kõigile koondistele, ühtne kaitseformatsioon - poisid-tüdrukud, alates U14-st. Näidati konkreetseid slaide taktikaliste märksõnadega, mis lähevad jagamisele ülevalt allapoole: koondise peatreener -> klubide treenerid -> treenerid väikestel kohtadel. See hõlmas ka kogu mõtlemise, taktikalise õppe kaasaja nõudmiste järgimist. 

 

Noortekoondiste kandiaaadite ringi esitleti uudselt nii, et esmane nimistu on märmimisväärselt pikk. Nii on poistel näiteks U14-U18 vanuseklassides hetkel kandidaate 173. Ning see number võib ülespoole liikuda. „Mida noorem vanuseklass, seda laiem ring, põhi ka olema peab. Hea kui saame nad kõik varakult kaardistatud ja töösse,“ ütles Indrek Visnapuu.

 

Veel torkas silma, et näiteks U18 noormeeste koondise kandidaatide seas on kümme noorukit välismaalt, pluss Matthias Tass, kelle staatus on hetkel lahtine.

 

*       *       *

Lõpetas konverentsi Tiit Sokk, kes samuti, eelmainitud loobujate teemal (mitte niivõrd meeste koondise kontekstis) lausus: „Koondises osalemisest loobumine on karuteene iseendale, sisuliselt on see rumalus.“

 

Veel märkis Sokk, rääkides muutunud, uuenenud-vahetunud meeste koondise koosseisust, et nagu talle oli kunagi (samas olukorras) öelnud Leedu koondise tollane peatreener Antanas Sireika: „Vahe ilmneb ainult siis kui asi läheb teravaks.“ "Sama oli meil," nentis Sokk.

 

Ka rääkis Sokk loovusest. Mängijatele võib üsna palju selgeks teha, juhendada, mida, millal ja kus peab tegema. Ometi on mängus piisavalt olukordi, kus mängija peab jätkuolukorra, lahenduse siiski ise välja töötama. „Mängija peab niipalju tark olema, et see lahendus ise välja mõelda.“

 

*       *       *

Hulgaliselt värsket informatsiooni said treenerid koolituste ja tasemete osas. Muu hulgas jätkuvad laupäevased koolitused Tallinna Ülikoolis, niisamuti saavad treenerid punkte ka väljaspool EKLi diktsiooni kuid EKLi poolt aktsepteeritud teiste klubide koolitustelt.

Taustal toimub: juhatab peasekretär Keio Kuhi, ette kannab Indrek Visnapuu.

Sünnipäevad
Täna, 21. september
Kristjan Karm (40)
Ermil Kuldkepp (61)
Andre Pärn (44)
Sonata Eliis Timofejeva (20)
Homme, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Sulge

Ülekanded