Eestlaste nädalavahetus välismaal

16.10.2016

Eestlaste nädalavahetus piir taga, mehed-naised. Olgu et rida mänge on pühapäeva õhtul veel ees, teeme jooksvalt ülevaate.

¤ Tanel Kurbas kuulus Rootsi kõrgliigaklubi Södertälje Kings algviisikusse, kui koduplatsil mängiti üle 77:72 (40:30) Boras Basket. Kurbas veetis platsil pea 30 minutit ning viskas selle ajaga 9 punkti (kahesed 5/3, kolmesed 3/1), hankis 2 lauapalli, jagas ühe korvisöödu ning tegi ühe pallikaotuse.

Södertälje Kings on alanud hooajal senisest kolmest mängust võtnud kaks võitu.

¤ Kreeka korvpalli esiliigas (A2) avas võiduarve Rait-Riivo Laane koduklubi Pireuse Ethnikos. Teises voorus alistas Ethnikos koduväljakul Ateena Psychiko (taas üks linnaosa meesond) 78:64 (37:38).

Võitjate põhimängujuht Laane sai jällegi rohkelt platsil viibida ning viskas 10 punkti. Kodumeeskonna resultatiivseim oli 27 punktiga Nikos Kokkalis. Laane ongi keskmiselt toonud seni 10 silma mängust.

Ethnikos-Pyschiko videkokkuvõte SIIN.

Ethnikos peab järgmise kohtumise 22. oktoobril võõrsil Pagkrati klubiga ning tegu on taas ühe südalinna lähedase keskklassi linnaosaga Ateenas.

¤ Hispaania korvpalli esiliiga (LEB Gold) kolmandas voorus kohtusid omavahel Kregor Hermeti koduklubi Forca Lleida ja Robert Valge isand Palencia Quesos Cerrato. Peale jäid Lleida ja Hermet teenides võõrsil võidu 85:77.

Hermet pääses platsile paariks minutiks ning viskas 2 punkti. Valge pole Palencia eest seni üheski kohtumises veel mänguaega saanud. Vastasseisu üleplatsimees oli 23 punktiga Lleida sloveenlasest mängujuht Luka Rupnik.

Hermeti koduklubi jätkab kolme vooru järel täiseduga, Palencial on tabelis kaks võitu. Hermet tegi kaasa ka klubi duubli mängus IV liigas, visates seal 27 silma - 2p 8/8, 3p 3/2, vv 9/5.

¤ Itaalia Lega A. Pühapäeva õhtul kell 21.45 kohtuvad Milano EA7 ja Varese (Kristjan Kangur).  Milani klubi võitis 79:71, Kangurilt 19 minutiga 2p+1 lp (4/1).

¤ Saksamaa 2. Bundesligas jäi eile ära Oettingeri (Kristian Kullamäe) viienda vooru kohtumine Baunachiga, sest vastastel olid vähemalt pooled mehed vigastuse või haiguse audis. Pole veel teada, millal mäng peetakse. 22. oktoobril on Oettinger külas Hanau meeskonnal.

¤ Belgia meistriliigas võitis kuuekesi mängule läinud Castors Braine Deerlijki naiskonda 71:61 (lauapallid 44-27). Merike Anderson kogus 36 minutiga 9p+6lp+4rs (2p 4/1, 3p 4/1, vv 5/4).

Philip Mestdaghi juhendatav naiskond peab kosuma vigastustest, sest 26. oktoobril algab nende jaoks FIBA Eurocup' turniir, kus alagrupis kohtutakse ka Mailis Poki ja Kelterniga.

¤ Saksamaa 1. Bundesligas oli Keltern (Mailis Pokk) pühapäeval võõrsil vastamisi ühe favoriidi Hannoveriga ning võitis 69:59 (36:29). Pokk oli väljakul üle 28 minuti ja tõi 6p+3lp (2p 6/3, 3p 2/0).

¤ Saksamaa 2. Bundesligas võitis Bamberg laupäeval kodus Bad Homburgi 70:57 (36:29). Liisi Sokman tõi 30 minutiga 18+6+4 (6/4, 4/2, 5/4), Janett Perv 18 minutiga 2+5+3 (6/0, 1/0, 4/2).

Wolfenbuettel (Birgit Piibur) kohtus võõrsil Gruenbergiga ja võitis 50:39 (18:19). Piibur mängis koguni 36 minutit ja tõi 13+2+4 (2p 12/5, 3p 4/1).

¤ Itaalia Serie A-s lähevad Maaja Bratka ja Broni kell 19 algavas mängus vastamisi Battipagliaga. Broni võitis 65:58, Bratka ei mänginud.