Thomas van-der-Mars, kolmes mängus keskmiselt 16,7 p ja 10 lp

Läks plaanikohaselt: AVIS Rapla lõi Tarvast, TÜ Pärnu Sadamat

15.10.2016

Mängu algupoole Rakvere Tarvaga hädas olnud AVIS Rapla sai Alexela Korvpalli Meistriliigas suure 90:67 võidu. Tartu Ülikool võttis vajaliku võidu suvepealinnas Pärnu Sadama üle - 81:68.

Tarvas võitis avaveerandi 24:17. Kaotusseisul 29:33 alustas Rapla 10:0 vahespurti, tehes edunumbriteks 39:33 ning võitis poolaja 42:37.

Kolmanda veerandaja skoor jäi Rapla kasuks 31:15 ehk viimasele perioodile mindi vastu kodumeeskonna 73:52 juhtimisel. See oli juba jõuavaldus, millele Tarval täna kindlasti polnud miskit vastu panna.

"Kõik inimesed saalis ja televaatajad nägid, et me saime enamus punkte kiirrünnakutest. Meie agressiivsus on kordades suurem kui Rakvere oma. Üllatavalt kurb meel oli näha endist õpilast Oliver Metsalut. Neid esitusi, mis ta tegi eelmisel aastal, enam ei ole," kommenteeris Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfile.

AVIS oli lauas parem 43-33, korvisöötudes 18-14, pallikaotusi tegid võõrustajad 15, Tarvas 21. Kahesed Rapla kasuks 54 vs 51 %, kolmesed 38 vs 28 %, vabavisked 65 vs 56 %.

Rapla suurimaks veduriks oli täna 21 punkti ja 12 lauapalli kogunud Thomas van der Mars, keda toetasid Martin Paasoja 14+6 rs, Indrek Kajupank 13+5 lp ja Sven Kaldre 11+4+4.

Tarva ridades jõudsid kahekohalise arvu punktideni vaid 12 silma kogunud Mario Paiste ja 10 punkti visanud Marcus Byrd, Timo Eichfuss sai kirja 8+6 lp. Hooaega suurepäraselt alustanud Siim-Markus Post tabas täna vaid 11st 2 (kokku 6+5+5).

*       *       *

Tartu Ülikool alistas võõrsil Pärnu Sadama pikivahega 81:68. Tartu erinevalt nende suurkonkurendist Kalev/Cramost pole tänava koduliigas kaotusevalu veel tundma pidanud. Hetkel on neil kalevlastega intrigeeriv händikäp.

Pärnu võitis avaveerandi 24:22, seejuures esimesele väiksele vaheajale mingi koos Norman Käbini viskega omalt väljakupoolelt.. Poolajaks olid tablool Tartu edunumbrid 48:43. Paar minutit varem juhtis Pärnu 43:41.

Kolmanda veerandaja lõpuks juhtisid tartlased 64:53 (seis oli ka 60:45). Seega - tasapisi oli hõbedameeskond vahet kasvatanud, kuid midagi raudkindlalt veel polnud. Kuid lõppeks: pärnakad, kel rivis vaid kaheksa meest, oleks natuke palju oodata võrdväärset vastupanu Tartu Ülikoolile. Olgem ausad.

TÜ võitis laua 42-29, korvisöödud 20-17, pallikaotusi tegi TÜ 14, Pärnu 11. Kahesed TÜ kasuks 49 vs 47 %, kolmesed 36 vs 33 % (11 sisse) ning vv 67 vs 59 %.

Dominykas Milka tõi võitjaile 17+14+2, Mandell Thomas 16+4+8, Janar Talts 15+7+2, Tanel Sokk 13+2+4, Gert Dorbek 13+7+3.

Pärnu edukamad olid: Vaidotas Volkus 20+4+2, Edvinas Šeskus 13 p, Norman Käbin 10+5+2, Karl-Martin Kask 8+7 lp, Reinar Hallik 5+2+4.