Sten Olmre

TTÜ KK alistas Olmre lõpuviskest TLÜ/Kalevi ja jätkab liidrikohal

14.10.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti täna üks kohtumine, millesTLÜ/Kalev pidi kodumängus võtma liidri TTÜ käest vastu valusa ühepunktilise kaotuse.

Üllatuslikult nelja võidu ja täiseduga liigat juhtivale TTÜ-le tõi magusa võidu Sten Olmre vise üle Reimo Tamme kolm sekundit enne lõpusireeni.

TTÜ haaras avaveerandi järel koguni 20-punktilise edu (32:12), kuid andis selle teise ja kolmanda veerandiga käest (vastavalt 8:16 ja 8:26...!). Kodumeeskond alustas viimast veerandit eduseisus 54:48. TLÜ/Kalev hoidis ka veel mõni minut enne lõppu viie-kuue punkti suurust eduseisu, kuid ei suutnud lõpuni vastu pidada. Viimane veerand kuulus TTÜ-le 20:13.

Sten Olmre oli ka TTÜ poolt mängu resultatiivseim: tema arvele jäi 20 p+3 lp+5 rs (visked 11/7), Joonas Järveläinen lisas 17+15 lp (20/8), Kiur Akenpärg 11+4+3 ja Toomas Raadik 10+7 lp. Serblasest tsenter Nikola Vujovic kogus 16 minutiga 2+4+1 /visked 3/1).

TLÜ/Kalevi poolelt tõid Khyle Marshall ja Josiah Heath 12 silma, viimaselt ka 6 lp, Reimo Tammele läks kirja 11+3+4, Robertas Grabauskasele 9+8 lp ja Janis Vahterile 9+5+2.

Laud kuulus TTÜ-le 41-38, korvisöödud 14-14, pallikaotusi oli TLÜ/Kalevil 13, TTÜ-l 15. Kahepunktivisked TLÜ/Kalevi kasuks 45 vs 37 %, kolmesed TTÜ-le 35 vs 24 %, vabavisked TTÜ-le 92 vs 64 %.

Liider TTÜ KK on võistkondliku statistika poolest esikohal kahes kategoorias: neil on vaheltlõikeid mängu kohta 11,3 ning teiseks parimaks näitajaks on vabavisked (79 %). Ka mõned mängijad on korviküttide tabeli tipus: Joonas Järveläinen on visanud keskmiselt 20,3 ning Sten Olmre 19,3 punkti.

Pärast tänast mängu ootab TLÜ/Kalevit ees reis Rumeeniasse, kus 19. oktoobril kohtutakse FIBA Europe Cup' sarja avamängus Tirgu Muresiga.

Laupäeval kell 17 seisavad Alexela KMLis vastamisi: AVIS Rapla-Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam-Tartu Ülikool.