AVIS Rapla alistas leegionäride toel Nevežise, Kajupank aktsioonis tagasi

12.10.2016

AVIS Rapla avas täna Triobet BBLis Eesti meeskondade hooaja võiduarve, kui alistas koduväljakul Nevežise 91:77 (54:36). TTÜ KK kaotas Leedumaal.

Rapla võitis avapoolaja kindlalt 54:36 ning kuigi külalised jõudsid kaks minutit enne lõpuvilet vaid kuue punkti kaugusele, kodumeeskond enam võitu käest ei andnud.

Rapla võitis laua 32-28, korvisöödud 26-16, pallikaotusi tegid võõrustajaid 9, Nevežis 14. Kahepunktivisked Rapla kasuks 67 vs 61 % (Raplal 48st 32), kolmesed Raplale 32 vs 24 %, vv külaliste kasuks 83 vs 75 %.

Kaksikduubli teinud Thomas van-der-Mars tõi 23+13 lp (visked mängust 12/10), Domen Bratož lisas 15+6 rs. Rasham Suarez sai kirja 12+5+5, platsile naasnud Indrek Kajupank 12 p. Kahekohalise punktisummani jõudis koguni kuus Rapla pallurit. Nevežise poolel tõi Paulius Petrilevicius 20 p.

Indrek Kajupank lausus Rapla klubi „sisetelevisioonile“ (Rain Oksaar): „Muidugi tegime äsjasest kaotatud TTÜ mängust omad järeldused. Täna andsime küll lõpupoole ise initsiatiivi ära, mõned rumalad lahendused sattusid sisse. Kuid kokkuvõtteks, eks me täna olime algusest peale hästi valmis ja valmis võtma kõikjalt viskeid ja neid ka sisse viskama. Ütlesin ka poistele seda, et peame ära kasutama asjaolu, et nemad mängivad teist mängu järjest väljas. Kui me seda ei tee oleme rumalad... Ja eks me algusest tulimegi täiega peale.“

Sven Kaldre lisas, et Rapla on meeskonnana tugevam kui eales varem.

*       *       *

Täna oli võistlustules ka teine Eesti klubi, TTÜ, kes alistus võõrsil Pasvalyse Pieno zvaigzdesele 55:77 (28:33). Veel enne viimast veerandit oli TTÜ kaotusseis vaid kaheksapunktine, neljanda veerandi nad kaotasid aga 11:25.

TTÜ mängijatest jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Sten Olmre, kes viskas 13 punkti ja võttis 6 lauapalli. Teised klubi liidrid, Toomas Raadik ja Joonas Järveläinen viskasid mängust sisse vaid viis viset 24st üritusest. Uus mees – serblasest tsenter Nikola Vujovic sai 24 minutiga kirja 5p+5lp (6/1).

Leedulased tabasid igalt positsioonilt paremini, eraldi torkas protokollist silma veel suur vahe korvisöötude lahtris – 20-7 Pasvalyse kasuks.