Kelterni naiskond

Mailis Pokk ja Keltern jõudsid võiduga Brno üle FIBA Eurocup' turniirile

12.10.2016

FIBA Eurocupi kvalifikatsioonivooru teises mängus alistas Mailis Poki koduklubi Rutronik Stars Keltern (Saksamaa 1. Bundesliga) võõrsil Brno naiskonna 73:55 ning pääses kokkuvõttes 28 punktise paremusega FIBA Eurocupi alagrupiturniirile.

Kuivõrd Keltern oli võitnud avamängu kodus "vaid" 69:59, võis eeldada, et kodus on Tšehhi naiskond väga ohtlik ning edasipääsuvõimalusi võis hinnata võrdseks. Ometi läks teisiti ning vastasseis lahenes eestlanna klubile soodsalt.

Poolaja võitis Keltern 38:22, pärast kolmandat veerandit 55:38 ning lõpuks 73:55. Õigupoolest ei võitnud Brno eraldi ühtegi veerandit.

Jasmine Thomas (170 cm) tõi Saksa klubi parimana 17+4+5, Maja Vucerovic (187) lisas 14+10 lp, Marina Markovic (185) 16+9+2 ning Mailis Pokk pea 31 minutiga 5p+5lp+1rs, visked 5/1 ja 4/1. Tema pluss-miinus saldo oli +23 (avamängus +9 - naiskonna teine näit).

Nii sai selgeks, et naiste klubikorvpalli Vana Maailma paremuselt teises sarjas osaleb tänavu lausa kaks eestlannat - Mailis Pokk ja Merike Anderson. Ning teine hea uudis on see (või: kas on?), et nad on sattunud ühte alagruppi. Lisaks Kelternile ja Castors Braine'ile mängivad F-alagrupis Uniao Sportiva Ponto Delgado Portugalist ning Spar Citylift Girona Hispaaniast.

Esimese mängu peab Keltern Eurocupis 26. oktoobril kodus Girona vastu. Kolmandas voorus, 9. novembril, võõrustab Keltern Braine'i.