OlyBet liiga

Mees mitmel rindel: Toomas Annuk

T.Annuk: koosseis lühem, eksimusi rohkem, eesmärk kaugem

01.02.2015

Eesti-Läti Ühisliigas pidi AmEst Rapla naiskond nädalavahetusel vastu võtma kaks kaotust, üks neist kindlasti üpris häiriv. Nimelt kaotati enne turneed samuti kahe võidu peal olnud Läti U16-koondisele 56:68, otsustavaks sai kehv tabavus.

Teisel päeval kaotati Vega1/Liepajale 44:61, vaatamata väiksele poolajaedule. Märksõnadeks allajäämine lauas (31-45) ja taas kehv tabavus – 25,5 %. Raplal olid Lätis puudu Greeta Üprus ja Kaari Kamp.

AmEst Raplal jagb tabelis 10.-12. kohta. Neil on kaks võitu, nii nagu ka Tartu Ülikoolil ja Audentese SG/Noortekoondisel. Seega, rebimine nende kolme vahel kahele Eesti meistrivõistluste poolfinaalkohale on lähiajal ees. Probleeme on kõigil.

Pidada jääb Raplal viis kohtumist, neist mäng Audentesega seisab ees juba teisipäeval Tallinnas.

Usutlesime pühapäeval Lätist naasnud AmEst Rapla võistkonna peatreenerit Toomas Annukit, treenerit, kes Alexela Meistriliigas on Aivar Kuusmaa parem käsi.

Toomas, kuidas kahte mängu Lätis kokku võtta? Vastas olid mängitavad võistkonnad, kuid võidu/võitudega te üllatada ei suutnud, miks?

Mõlemad kohtumised olid kindlasti võidetavad, kuid osaliselt puudulikust koosseisust tulenevate ebakõlade tõttu oli mõlemas mängus suuri probleeme ründemängu ja korvide saavutamisega.

Just eilses mängus Läti noortekoondisega eksisime lubamatult palju ka kõige lihtsamates olukordades  - nii visetel, söödumängus kui üldse ühise võistkonnana tegutsemisel. Pigem üritati korvini jõuda individuaalselt ning seda mitte kõige targemate sooritustega.

Aga täna. Poolajaks olite ees. Kus toimus murrang ja millisel asjaoludel?

Liepajaga mäng oli 30 minutit täiesti võrdne. Kuid määravaks sai lühike vahetusmängijate pink ja juhtmängijate vigadega väljalangemine. Viimasel veerandil said tänu sellele mänguminuteid meie noorimad, 14-aastased mängijad, meie jõud ja vastupanuvõime paratamatult rauges.

Võitlus Eesti MV poolfinaalkoha pärast jätkub. Kuidas hindate enda väljavaateid lõpetada nelja hulgas ?

Spekulatsioonidega ei hakka tegelema ja nagu hooaja jooksul olen mõnel korral maininud, on selle võistkonna üks peamisi eesmärke anda läbi heade mängude kogemusi meie mängijatele, kes kuuluvad suures osas noortekoondiste kandidaatide nimekirja.