Kelterni saatus eurosarjas selgub kolmapäeval, Perv tegi seni parima mängu Bambergis

10.10.2016

Naistel oli vilgas nädal piiri taga. Kõige olulisema mängu pidas Keltern, kes võitis kümne silmaga kodus FIBA Eurocupi kvalifikatsioonis kodus Brno klubi, Mailis Pokk sai kõvasti mänguaega. Tules oli teisigi eestlasi.

Nimetatud kohtumine peeti Kelternis neljapäeval. Saksa klubi võitis Valosun KP Brnod 69:59 (45:32). Mailis Pokk oli mängus 24:38 ning tõi 4 p+1 lp+2 rs (visked 3/2, 2/0, 0/0), lisaks 2 viga, 3 pallikaotust ja 1 vaheltlõige.

Jasmine Thomas tõi Kelterni parimana 21+12 lp, Emmannuelle Mayombo 12 p. Kordusmäng toimub nüüd kolmapäeval Tšehhimaal. Keltern arussadavalt ei tohiks kaotada enam kui üheksa punktiga. Loodame, et sel hooajal saab Eurocupis näha kaht eestlast - lisaks Merike Anderson ja Castors Braine.

Saksamaa Bundesligas alistas Keltern pühapäeval kodus Chemnitzi 75:52 (32:26). Vahetusest tulnud Pokk tõi 18 minutiga 6 p+3 lp (2p 7/3). Kelterni saldo on nüüd 2-2 ja koht seitsmes. Järgmine liigamäng on aga võõrsil tugeva Hannoveri vastu (3-1) 15. oktoobril.

Saksamaa 2. Bundesligas alistas Wolfenbuettel TSV Krofdorf Gleiberg Giesseni 85:40 (44:26). Birgit Piibur mängis oma naiskonnas enim (30 min) ja tõi 11+6+5 (12/3, 2/1, 3/2), lisaks 4 pk ja 4 vl. Klubil on nüüd kaks võitu kahest mängust ja Piiburi keskmised 30 minutiga 12,5+4+4,5. Klubil on kaks võitu ja null kaotust.

Veel mängis 2. Bundesligas nädalavahetusel koguni kaks mängu Bamberg. Esimeses alistati võõrsil Wasserburg II võõrsil 59:52 (30:19). Liisi Sokmani kontosse kogunes 26 minutiga 11+3+1 (6/0, 3/2, 8/5), Janett Pervi arvele 25 minutiga 11+7+1 (8/4, 1/0, 6/3).

Teises mängus kaotas Bamberg võõrsil Jahn Münchenile 63:65 (29:24). Sokman kogus 34 minutiga 10+5+3 (2/0, 8/2, 4/4) ning Perv (pildil) oma seni parimas mängus klubi eest 20 p+6 lp (6/5, 2/1, 8/7). Bambergil on nüüd üks võit ja kaks kaotust.

Belgias võitis Castors Braine laupäeval võõrsil Waregemi 77:66. Taas oldi mängul vaid seitsmekesi. Kahleah Copper tõi 24 p, Antonia Delaere 15 p, Merike Anderson 25 minutiga 14+3+2 (4/2, 6/3, 2/1). Braine saldo 4-0, ent järgmiseks vastaseks põhikonkurent Belfius Namur.

Itaalia Serie A-s kaotas Broni võõrsil ootamatult suurelt tugevale Ragusale - 37:80. Maaja Bratka eelmises mängus saadud vigastuse tõttu ei osalenud.

Kelterni niaskond täies koosseisus. Kolmapäeval 12.10 on ees ülitähtis kohtumine Tšehhimaal.