Vaidotas Volkus

Pärnu Sadam võitis mängu, kuid kaotas Mihkel Kirvese

09.10.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti laupäeval üks kohtumine, kui võõrsil mänginud Pärnu Sadam alistas TLÜ/Kalevi 88:80 (35:38). Pärnu sai ühe võidu peale kuna TLÜ/Kalevil on tabelis kaks kaotust.

Tallinnas oli seis selline, et TLÜ/Kalev vedas 48:43, 56:52, 58:52 ja 61:55. Kolmanda veerandi lõpul ja neljanda algul Sadama leedulased ning Reinar Hallik raskelt, aga kindlalt kallutasid siiski kaalukausi suvepealinna poolele - peagi säras tablool pärast Vaidotas Volkuse viset Pärnu 66:63 eduseis.

6.53 enne lõppu rebis TLÜ/Kalev korraks oma "uue-vana" abijõu Robertas Grabasuskase toel ette 68:66, ent kaks ja pool minutit hiljem vormistas Volkus kolmesest Pärnu eduseisu 78:70. Siit jooksis ka piir, kust kodumeeskond järgi enam ei tõmmanud. Lõppskoor 88:80 Sadamale,

Teravuste loomine, lauas kontroll, võistkondlikum & täpsem mäng - sellest rohkem polnudki Heiko Rannulal vaja, et olla sellevõrra (mis tablool) sedakorda parem.

Pärnu võitis laua 34-26, korvisöödud 17-12, pallikaotusi tegi Pärnu 14, TLÜ/Kalev 11. Kahepunktivisked Pärnu kasuks 68 vs 52 %, kolmesed Kalevile 40 vs 22 %, vabavisked Pärnu kasuks 83 vs 40 % (mullu, muuseas, nagu enamus mäletab, oli "väike Kalev" üks paremaid joonel  -toim.).

Võitjate resultatiivsemad: Vaidotas Volkus 31 p+7 lp (20/11, vv 11/9), Edvinas Šeskus 19+7 lp (14/8), Reinar Hallik 15+3+3 (vv 7/7), Saimon Sutt 12+6 lp.

TLÜ/Kalevi paremad: Khyle Marshall 15+6 lp, Jahmal Jonesi 14+4 rs, Mihkel Kurg 13+3 rs.

Hooaja avamängus kaotas Pärnu Rakvere Tarvale 69:81, TLÜ/Kalev jäi Valga-Valkale alla 74:77.

*       *       *

Pärnu klubi kaotas ühe minuti möödudes ühe põhimängija - Mihkel Kirvese - diagnoos kämbla- ehk metakarpaalluu murd.

"Kirves on ilmselt kuu aega väljas. Mõttekam on opile minna ja kruvid sisse panna, saab kiiremini. Mul on endal sama vigastus olnud," rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula pärast 88:80 võitu.

"Väga kurb. See, et me niigi kaheksa mehega mängime, on veel talutav, aga trenn hakkab nüüd tõsiselt kannatama. Teised on meil ka pisivigastustega, kusjuures kõik on õnnetusvigastused, mitte lihasvigastused. Äkki on hooaja lõpus rohkem õnne. Mis seal ikka."

Hilisem hinnang Kirvese käele on, et tõenäolisemalt ongi ta kaks kuud mängust väljas. Silver Leppiku jaoks paistab hooaeg niikuinii läbi olevat, kuid tema teeb juba niikuinii noorte poistega tööd... Pärnu otsib täiendust, nii nagu muugi klubi, aga raha latvadest maha ei lange.