On aeg: põhjust rahulolu tunda

Tohoh: Kalev/Cramo pani Euroliiga tipu karmilt paika ja Kurtinaitise sõnu sööma!

01.02.2015

BC Kalev/Cramo tänane võiduskoor Nižni-Novgorodi üle peaks panema Himki peatreeneri Rimas Kurtinaitise oma sõnu sööma, kes hiljuti lausus, et Rolands Freimanis oli pool Kalevi meeskonda.

Oma karma pidi Kurtinaitis tasuma juba eile, kui Himki tunnistas võõrsil saraatovi Avtodori paremust 76:101.

See teine pool Kalev/Cramo meeskonnast vormistas võidu Euroliiga TOP 16 turniiril veerandfinaalide konkurentsis püsiva Nižni-Novgorodi üle skooriga 110:76 (49:38). Alus eduks pandi teisel veerandil, kuid suurim vahe mängiti sisse kolmandal veerandajal – 34:21.

Võidu teeb hinnatavamaks teadmine, et vastane kasutas põhimehi, vastane oli ees 26:19 (14. min algus) ning õhkkond platsil oli kaua närviline - võeti tehnilisi ja ebasportlikke vigu. Seega - külalised polnud olukorraga rahul.

Võidupõud juba näpistas

Ilmselt on tegu Kalev/Cramo väärtuslikeima võiduga sel hooajal. Tõsi, magus oli napp paremus kodus ka Riia VEFi üle ning võõrsil võetud skalp Eurocupil edukalt mängiva Volgogradi üle, aga Nižni-Novgorod on siiski klass omaette - nö "esimesest Euroopast"

Ainar Bagatskise juhendatav Nižni-Novgorod on selle hooaja vaieldamatu komeet. Venemaa klubi, kes püsib VTB Ühisliigas hinnataval kolmandalkohal ning kes Euroliiga TOP 16 vahegrupiturniiril on hetkel kindel konkurent nelja parema hulka pääsuks – hetkel ollakse pärast lisaajakaotust Moskvas CSKA-le viiendad.

Cramo, kelle viimasest võidust ühisliigas oli tänaseks möödunud 43 päeva, oli vastasest parem igas elemendis, eriti torks see muidugi silma visketabavuse skaalas. Mitu kalevlast jõudis ka individuaalselt suurepäraste näitajateni.

Machadolt triple-double

Esmalt meeskondlikult. Cramo võitis laua 41-35, korvisöödud Kalevile 21-12, pallikaotused 3-12 (!). Tabavus kodumeeskonna kasuks: 2p 51 vs 39 %, kolmesed 56 vs 29 %, vabavisked 83 vs 79 %.

Frank Elegar tõi pea 33 minutiga 26+10lp+3rs (visked 9/9, vv 11/8), Gregor Arbet oli teist mängu järjest väga hea (ka Lietkabelisega), temalt 25 p (kolmesed 10/7), Rain Veideman 22 p (16/8), Scott Machadolt kolmikduubel – 12+10+14 (17/4), EJ Singler 9 p (4/3), Kristjan Kitsing 7 p ning viie veaga Mindaugas Kupšas 6+8lp. Erik Keedus oli platsil vaid kolm pool minutit.

NN poolel tõi Trey Thompkins 19, Artjom Parahhovski 14 ja Taylor Rochestie 13 punkti.

Eile-täna sündis teisigi põnevaid tulemusi: Jenissei kaotas Zeniidile 104:108, Astana Nymburkile 82:84, Volgograd alistas VEFi 84:69 ning last but not least - CSKA kaotas kodus Krasnodari Kubanile 76:78 (Teodosic 20 - Randolph 17). 20 minutit sai mänguaega ka Mantas Kalnietis.

Kalev on nüüd kuue võidu ja 11 kaotusega 12. Kuus võitu on ka Samaaral, Astanal ja Volgogradil, kuid neil on peetud vähem mänge. Kaheksandal ehk viimsel playoff-kohal on Riia VEF seitsme võidu ja kümne kaotusega.

A.Varrak pressikonverentsil

"Esiteks saime oma kaitse pidama. Tänu sellele saime rünnaku kiiremini jooksma ja kontrollisime tempot. Ka lauavõitlus oli kontrolli all ja me ei teinud liigselt pallikaotusi. Elegarilt ja Machadolt selles osas tubli töö. Kokkuvõttes supermäng ja supertöö."

"Iga päev 50%-liselt sisse ei viska, kuid me oleme ikkagi tõusuteel. Täna oli visete arv väga suur mõlemalt poolt, aga mis viga nii mängida, kui visked sisse lähevad. Aga peamine oli täna meie hea kaitse, mille järel saime ka kiiretest korve."

Varrak lisas, et eesmärk oli täna Nižni-Novgorodi mängujuhi Taylor Rochestie igakülgne takistamine, et vastaste ründemängu halvata. "Võtsime teda peaaegu kahe mehega ja sundisime ta kohe ära söötma. Gregor Arbet tegutses tema vastu individuaalselt väga hästi, kuid terve meeskond sai hästi hakkama. Selles osas plaan toimis hästi. Ehk võtavad isegi teised klubid selles osas meilt eeskuju."

Ainars Bagatskis omalt poolt: ""Ma ei teagi, mida öelda. Seadsime enne mängu eesmärgiks teha kahte asja, et Kalev ei tunneks ennast mugavalt - takistada nende kiirrünnakuid ja kolmepunktiviskeid. Just nende kahe asjaga näidati meile pehmelt öeldes koht kätte".

Ühtlasi kritiseeris treener oma mängijate häälestatust: "Kui mängijad leiavad, et nad on superstaarid, mängivad supermeeskonnas ja suudavad vastase ühel jalal alistada, siis ongi tablool selline resultaat, nagu täna nägime."