Andres Sõber ja Tarvas alustasid seekord võiduga (Siim Semiskari foto)

Alexela KML esikohta jagavad Rapla, Rakvere ja Valga-Valka

04.10.2016

Alexela KMLis peeti täna hooaja teine ja kolmas kohtumine ning võidurõõmu said tunda Rakvere Tarvas ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits.

Kolme senipeetud mängu võitjad moodustavad ka liiga esikolmiku, mida on kena vaadata, niikaua kui uusi mänge peale ei tule...

Tarvas oli võõrsil parem Pärnu Sadamast 81:69 (37:32). Veel enne viimast veerandit oli Tarva eduseis vaid 67:65. Viimase veerandi esimese viie minutiga tegid Post, Haughton, Byrd, Eichfuss ja Paiste Tarva eduks 70:59 ja tagasi mängu Pärnu enam ei tulnud.

Võitjate parimad olid: David Haughton 24+13 lp (15/11), Siim-Markus Post 15+6+4, Marcus Byrd 15 p, Timo Eichfuss 23 minutiga 8+6+2, Mario Paiste 9+6+2.

Edvinas Šeskus tõi Pärnu kasuks 20+7+3, Vaidotas Volkus 13 p, Norman Käbin 10+3+4, Reinar Hallik 9+3+3, Mihkel Kirves 8+4 lp. Alla nelja minuti mänginud Silver Leppikul läks (taas kord) põlv... Eks me sellest veel kuuleme.

Mis olid esimesed sõnad, mida Pärnu peatreener Heiko Rannula riietusruumis meeskonnale ütles? - "Need ei kannata trükimusta. Mis ma ikka ütlesin - ilmselgelt me ei mänginud nii, nagu pidime mängima ja mehed ei jälginud mänguplaani ka, läksime selle hurraaga kaasa. Ütleme ausalt - me ei olnud täna valmis," rääkis Rannula, vahendas Delfi Sport.

"Küsimus ei olnudki pigem selles, et me hoogu sisse ei saanud, vaid selles, et me läksime Tarva hooga kaasa. Mänguplaan oli hoopis teine. Absoluutselt ei tulnud välja täna."

Andres Sõber, Tarvas: "Eks ta oli meil natuke ülespidi ja natuke allamäge ka, aga mulle meeldis, et me kaitset üle välja mängisime ja võitlesime kõvasti. Ma natuke oleks võib-olla pidanud rohkem vahetusi ka panema, aga millegipärast täna kõik jaksasid ka jube hästi ja siis ma piirdusin vähemate meestega. Kõvasti surusime ja täitsa tore võit. Pärnu ei suutnud ka oma rütmi kätte saada. See oli meie õnn."

Oli sügisene korvpall, kus meeskonnad tabasid kaheseid paremini kui vabaviskeid. Kui kellelegi plusspunkt panna, siis kindlasti Tarvale.

*       *       *

Valga-Valka alistas kodus TLÜ/Kalevi 77:74 (35:36). Lõpus otsustas Sandis Silavsi tabav kaugvise 37 sekundit enne lõppu ning valgalaste kindlus vabaviskejoonel. Oluline võit kahe suhteliselt võrdse meeskonna omavahelises heitluses ning Valgale kindlasti suurepärane punkt.

Kolmandal veerandil sai TLÜ/Kalev ette 47:40 ning läks viimasele veerandile vastu 58:55 eduseisus. Valga-Valka jõudis viigini 61:61 Silavsi korvist 5.21 enne lõppu. Kohe seejärel tabasid valgalaste poolel Robert Petersoni ja Silavsi kolmesed ning Ivars Zigurs tabas veel ühe korvi – kodumeeskond kolm minutit enne lõppu ees 69:61.

Tuleb kohe siiski lisada, et veel jõudis TLÜ/Kalev järgi ning läks punktiga möödagi. Jahmal Jones tõi kuus silma järjest ja 1.28 enne lõppu oli Kalev ees 71:70. Siis oligi käes Silavsi tund, kes tabas kaugelt (0.36), misjärel Kristo Saage ja Arturs Bricis tabasid 4st 4 vabaviset. Kaks sekundit enne õppu vähendas Kaido Saksa kaugvise siiski vahe kolmele silmale – 77:74 võit Valga-Valkale.

Ivars Zvigurs tõi võitjate parimana 18 p, kümme punkti lisasid Rain Raadik (lisaks 14 lauapalli), Kristaps Kanbergs, Arturs Bricis ja Sandis Silavs, lisaks Renato Lindmets 6+6+2.

TLÜ/Kalevi edukaimad olid Khyle Marshall 20+11 lp, Jahmal Jones 18 p, Josiah Heath 13+12 lp, Reimo Tamm 8+6+3.

Järelejäänud selle nädala mänge:

Kolmapäeval

Kell 18.30 TTÜ KK – G4S Noorteliiga (Alexela KML)

Neljapäeval

Kell 19.15 Bakken Bears – Tartu Ülikool (Meistrite liiga)

Reedel

Kell 19.00 Rakvere Tarvas – Valga-Valka/Maks&Moorits (Alexela KML)

Laupäeval:
Kell 16.00 Permi Parma– Tallinna Kalev/Cramo (VTB Ühisliiga) TV 6
Kell 18.00 TLÜ/Kalev – Pärnu Sadam (Alexela KML) TV 6

Pühapäeval

Kell 16.00 TTÜ KK – AVIS Rapla (Alexela KML)

Pildil: Valga-Valka meeskonna juht Antti Vasar hooaja esitlusel Tallinnas. Muuseas pakkusid kohalolnud treeneritest kolm-neli poolfinaalikohta just Valga-Valkale.