Marie Roosalu ei suutnud võistkonda võidule aidata

Rapla ja Audentes naasevad Lätist suveniirideta

01.02.2015

Audentese SG/Noortekoondis ja AmEst Rapla pidid ka täna Läti turneel platsilt lahkuma kaotusega, olgu et mõlemad naiskonnad olid poolajaks eduseisus. Nii jäi kahe eesti klubi saldoks sel nädalavahetusel alumises vahegrupis neljast null. Seda vastukaaluks tugevamale grupile, kus Riiast toodi kahest kaks.

AmEest Rapla reisis tänaseks mänguks Riiast Liepajasse, kus asuti poolajaks ka 29:26 eduseisu. Kolmas veerand kaotati aga 7:16 ning neljas 8:19 ning kogu mäng 44:61.

Seega, kui enne tänast oli klubide omavaheline hooaja skoor 1-1, siis pärast tänast 1-2. (detsembris kodus korra võideti 74:69, jaanuari keskel kodus ka kaotati 64:68). Lähiajalooliselt on Lipeaja siiski selgelt ees, Raplal see üks võit vaid ongi.

Liepaja domineeris lauas 45-31, korvisöödud 11-10, pallikaotused 16-21. Kahesed 40 vs 33 %, kolmesed 23 vs 17 % (Raplal kaugvisked vaid 24/4), vv 58 vs 93 %. On selge, nagu ka Rapla peatreener Toomas Annuk sageli rõhutab, et lühikest kasvu koosseisuga Rapla peaks tabama ka eemalt enamvähem normaalselt, kui soovitakse võitu loota.

Rapla poolel tõi mängust vaid kuuest viskest ühe tabanud ning viis viga teeninud Kaia Kosk 9+5+3, Ege-Ly Viirmaa 9+3+2 (13/4), Laura-Marleen Reissar 7+9+3 (11/2) ning viie veaga varakult välja kukkunud Kristel Viljus 7 p.

Samal ajal Riias. 22. novembril suutis Noortekoondis Riias kaotusseisust tulla ja tugeva neljanda veerandiga võita – toona 63:58. Täna läks vastupidi: Audentes oli enne viimast veerandit juhtimas 46:42, kuid kaotas lõpuks 52:56. Seega, viimasel veerandil viskas meie järelkasvuesindus vaid 6 silma.

Kusjuures, numbritest (va pallikaotused) me tegelikult põhjust ei leia, aga küllap siis enda tehtud praak ka lõpuks otsustavaks sai. Laua võitis Noortekoondis 52-42, korvisöödud 17-8, pallikaotused 26-12. Kahesed 39 vs 27 % (sic!), kolmesed 25 vs 27 %, vabavisked 83 vs 70 %.

On üsna tähelepanuväärne, et naiste liiga kohtumise (mis siis, et noored omavahel) võitis naiskond 27 %-lise tabavuse juures (70st 19), olles ka vabavisetel selgelt kehvem...

Kadri-Ann Lass tõi eestlaste parimana 17+16+7 (16/6), Marie Roosalu 13+11+2 (15/6) ja Annabel Aer 8+8+2, Mariann Adelbert 6p, Anni Tagapere 4+6+3. Kuid pallikaotused: Lass 7, Adelbert ja Tagapere 6, Roosalu 5.

"Ei oska midagi öelda kommentaariks," tähendas Jaanus Levkoi. "Arusaamatu on just juhtivate mängijate metsik pallikaotuste arv. Kõik algab peast. Eks tuleb teisipäevane mäng (Rapla) ära mängida, siis vaadata, mis edasi saab. Võibolla koosseisus mingeid muutusi teha..."

Tulevasi mänge: 3.02 Audentes-Rapla, 7.02 1182 Tallinn-SK Cesis, TLÜ-TTT Juuniorid.