ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Esiliiga: seis varasemast segasem

02.11.2014
Mitmel varasemal esiliiga hooajal on juba alagrupiturniiril terad sõkaldest varakult eralduma hakanud. Tänavu on seis segasem, võrdsem ja kaotuseta meeskondi vaid üks.

Selleks üheks on Betoonimeister/Tskk/Nord, Tiit Soku ja Mart Uuehendriku juhendatav meeskond, mis mullu Puukeskus/Herentese nime all lõpetas liiga üheksandal kohal.

 

Võite on „betoonimeestel“ siiski seni kirjas vaid kaks, neist põnevaimas alistati koduplatsil Ambla SK 75:74, Mihkel Klementsovilt 21 punkti. Tähtsas kohtumises võideti võõrsil TTÜ SK-d 76:56, Arkko Pakkaselt ja Egert Halleritl 18 punkti, Klementsovilt 15+16lp.

 

A-alagrupi oktoobrikuu mängudest veel mõni nope: püsivalt esiliiga tippu kuuluv Kohila/Eesti Telekom/Webware kaotas BC Kalev II-le 64:76 (Ardi Oja 11+11lp+3rs-Indrek Kangur 22p); TTÜ SK võitis omakorda Kalev II 85:78 (Marko Kostap 19+9lp, Risto Puur 18-Sten Olmre 19) ning võõrsil Amblat 68:63 (Remy Põld 19-Kevin Puntso 12+17lp).

Tabel: Betoonimeister 2-0, Kalev II ja TTÜ SK 3-1, Kohila 2-1, BC Hundid 1-1, Ambla 1-4, BC Kala/Põlva 0-4.

 

B-alagrupp näib tugevam. Hooaeg algas derby’ga Tartus, kui Kalev/Estiko jäi alla TÜ/Rock II-le 74:81 (Artur Liiv ja Timo Oja 20p-Veljo Vares 22, Jaagup Russak 15), seejärel võitis Balteco omakorda Rock II 96:88 (Kristo Aab 25, Howard Frier 20+11lp+3rs-Vares 25+8lp, Russak 19), Kalev/Estiko aga Audentese II esindust 74:73 (Andi Oras 21-Siim-Markus Post 18+9lp+4rs).

 


 

Soosikute ringi kuuluv Tamsalu Los Toros võitis kodus Räpina Kotkast 91:86 (Leho Kraav 22+9lp, Sven Pugonen 21-Ants Järv, Kustas Põldoja, Ott Sellis 18), kaotas seejärel võõrsil Kalev/Estikole 73:79 (Kraav 21-Liiv 20+14lp) ning võitis seejärel Rock II 74:68 ((seis enne viimast veerandit 47:58) Kraav 34+14lp-Russak 24, Vares 19).

Räpina parandas kuu lõpus nigelat tabeliseisu võiduga Balteco üle 60:49 (Järv 24+10lp-Batanov 11+9lp).

Tabel: Tamsalu 4-1, Kalev/Estiko 3-1, Balteco 2-1, TÜ/Rock 2-2, Räpina 2-2, TLÜ/Kalev II 1-3, Audentes II 0-4.

 

Liiga punktitoojad (vähemalt kolm kohtumist): Veljo Vares (Rock) 21p, Ants Järv (Räpina) ja Jaagup Russak (Rock) 18,3, Artur Liiv (Kalev/Estiko) 17,8 p.

Laud: Kevin Puntso (Ambla) 11,4, A.Liiv 11, Järv 10,8 ja Joosep Kivimäe (Estiko) 10. Ka korvisöötude osas on esireas Estiko mängija Henri Räim – 4,7.

 

Eeloleval nädalal on kesksemates mängudes vastamisi Räpina-Kalev/Estiko, Batoonimeister-BC Hundid ning Kohila-TTÜ SK.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 15.12.2021 15:00 Juhatuse koosolek
Sünnipäevad
Homme, 20. oktoober
Enn Laanemäe (59)
Jaan Martinson (61)
Eigar Siim (59)
Tiina Teder (26)
Mart Uuehendrik (41)
Sulge

Ülekanded