ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Annika Härmits, koolituse koordineerija ja teenekas lauakohtunik

Eesti sai 19 FIBA litsentsiga statistika lauakohtunikku

15.09.2016

Algavast hooajast võivad ametlikel FIBA mängudel - klubi või koondise omadel, teha statistikat ainult FIBA litsentsi omavad lauakohtunikud. Pärast pühapäevast koolitust ja testi on meil nüüd 19 FIBA litsentsiga statistikut.

Pühapäeval 11. septembril toimus Tallinnas ametlik FIBA koolitus. Enne koolitusele pääsemist oli tarvis sooritada reaalajas õpe ja test. Kohapeal tehti veel aktiivne koolitus ja test. Selle tulemusena läbis testi ja sai FIBA statistikute litsentsi 19 lauakohtunikku. Nimed on allpool.

 

Lauakohtunike tegevust Eestis koordineeriv Annika Härmits lausus: „Ma ei julge öelda, et 19 lauastatistikut oleks optimaalne arv, aga esialgu meile piisab. Koolitusi tuleb veel ning võtame pürgijaid peagi uutele katsetele.“

 

Aare Halliko, kohtunike divisjoni juht, sõnas: „FIBA ettekirjutus saabus juba kevadel, nii oli see atesteerimine meil mõõdapääsmatu hooaja hakul ära teha. Siinkohal suured tänusõnad just Annika Härmitsale hindamatu kaasabi eest koolituse korraldamisel. Suuresti tänu temale see teoks saigi.“

 

FIBA suund ja soov on reeglite ja tõlgenduste ühtlustamine, fikseerimine. „On ära määratletud ja ette pandud kindlad reeglid sellele, mis on valesööt, mis on vaheltlõige või resultatiivne sööt. „Loomingulist vabadust“ jääb nüüdsest oluliselt vähemaks. Puudujääke on Euroopas paljudes kohtades, kuid meie lauakohtunikud on ses osas siiani ainult kiita saanud. Öeldakse, et saame hästi hakkama,“ lisas Härmits.

 

19 litsentseeitud FIBA statistika lauakohtunikku:

Kätlin Pärn, Kaspar Jürisson, Maarja Karm, Jaanika Karp, Gerda Kirpson, Kati Rausberg, Annika Salak, Erki Viirpalu, Anneli Lebert, Marianne Tekkel, Aljona Liivak, Annika Rüütli, Kaisa Aatonen, Kirsti Leppik, Reet Rausberg, Kaidi Pilemann, Nele Laurimaa, Andra Viirpalu, Margus Martin.

Sünnipäevad
Täna, 18. september
Mikk Jurkatamm (21)
Gerd Kiili (43)
Aadu Paist (74)
Tõnis Vahesaar (38)
Homme, 19. september
Sergei Babenko (60)
Irja Zilmer-Laidvee (53)
Kaspar Treier (22)
Sulge

Ülekanded