OlyBet liiga

Janar Soo

TYCO Rapla alistas olulise Balti liiga mängu eel TLÜ/Kalevi

31.01.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid laupäeval Sadolini spordihoones TYCO Rapla ja TLÜ/Kalev. Raplas haaras juhtimise enda kätte juba esimesel veerandajal, võites mängu lõpuks 86:65

Avaveerand möödus küllaltki tasavägiselt. Kuigi aktiivsemaks pooleks oli Rapla, ei andnud TLÜ/Kalev neile midagi lihtsalt ning esimese kümne minuti järel oli kodumeeskond paaripunktilises eduseisus 23:21. Teisel veerandajal sai kodupubliku ees mänginud Rapla oma mängu tööle, võites veerandaja 26:15 ning poolajapausile mindi juba nende 49:36 eduseisus.

Teine poolaeg jätkus TYCO Rapla dikteerimisel. TLÜ/Kalev küll üritas oma kaotusseisu vähendada, kuid Rapla oli kindlam, juhtides enne viimast kümmet minutit 70:52. Otsustaval veerandajal ei toimunud mängus enam suuri muutusi ning Rapla võttis Alexela KML-is kindla 86:65 võidu.

„Tundsime kohustust seda mängu võita ning meeskond võttis seda väga tõsiselt. Kuna meil on teisipäeval BBL-i play-offi esimene mäng oli see meie jaoks väga oluline. Treener proovis maa-ala ja me jäime sellesse kauaks kinni, kuid õnneks lõpuks saime asja käima,“ rääkis TYCO Rapla mänedžer Jaak Karp. „Hea meel on et Janar Soo on tagasi ja on oma mängu leidnud. Lisaks on hea meel ka Oliver Metsalu ja Kristjan Voolaiu üle, kes on samuti aina paremasse hoogu läinud.“

Täna tegi Rapla poolelt hea mängu Janar Soo, kes viskas 19 punkti. Kahekohalise punktiskoorini jõudsid Rapla poolelt veel Domagoj Bubalo 13, Rait-Riivo Laane, Rait Keerles ning Andre Pärn 11 punktiga. TLÜ/Kalevi poolelt oli resultatiivseim Robertas Grabauskas 18 punktiga. Teda toetasid Raido Roos 14, Reimo Tamm ja Thomas Droney 10 punktiga.

Esmakordselt Balti liigas play-off'i jõudnud TYCO Rapla kohtub avaringis Ventspilsiga. Esimene mäng peetakse 3. veebruaril Ventspilsis ning korduskohtumine 10. veebruaril Raplas. Ventspils alustab koos Šiauliai ning TÜ/Rockiga mänge alles play-off'ist ning seetõttu puudub kõigil kolmel play-off'i kõikides faasides koduväljaku eelis.