Erik Keedus (foto Siim Semiskar)

Eesti võitis Iisraeli vastu poolaja, kuid kaotas mängu

25.08.2016

Kodusel Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiril sai Eesti täna teise kaotuse. Kui eile tunnistati Ukraina selget paremust, siis täna kaotati eduseisust Iisraelile 69:76 (37:34). Parimal juhul - 24. minutil, oli Eesti edu 11 punkti.

Eesti algviisik täna oli: Rain Veideman, Sten-Timmu Sokk, Erik Keedus, Indrek Kajupank, Kristjan Kitsing. Pikas dressis täna Martin Paasoja (lisaks Gregor Arbet tribüünil).

Algus oli hoogne, mäng klappis ning seda oli ilus vaadata. Kaitse oli agressiivne, rünnakul leiti üles õiged mehed. Esimene veerand pole meile kõige suuremaks probleemiks olnud. Veerand 24:14.

Teisel perioodil mäng mõnevõrra takerdus. Samas oli see ka loogiline, et noor ja suhteliselt kogenematu Iisrael oma kaitse paika sai ning ka neil visked tasapisi minema hakkasid. Samas, Eesti tuli veerandi alguse mõõnast välja, asudes 24:26 kaotusseisust juhtima 37:31 (13:5 spurt). Avapoolaja silmatorkavaim fakt protokollist - kahepunktivisked Eestile 53 vs 39 %.

Kolmas veerand ja neljanda esimene pool näitas, et Iisrael on parem. Meie käest libises mäng nende kätte. Lauaga oli probleeme. Juba kolmanda veerandi lõpuks olid viie veaga langenud välja Indrek Kajupank ja Erik Keedus, veidi hiljem küsis endale viienda vea ka Rain Raadik. Eesti jäi 36. minuti lõpuks kaotusseisu 59:74. Palju oli lohakaid rünnakuid, valesööte, praaki.

Aga ei läinud nii nagu eile, ses mõttes, et vahe ei kasvanud lõpus vaid kahanes Eesti kasuks. Vähem kui kaks minutit enne lõppu oli Eesti taga 61:76 ent Tanel Kurbase kaheksa järjestikust punkti tõid tabloole lõppseisu 69:76. Noore, kuid sisuka Iisraeli vastu mängiti lõpp võitluslikult - see jätab positiivse noodi õhku.

Laud kuulus Iisraelile 33-30, korvisöödud Eestile 15-14, pallikaotusi tegime 22 Iisraeli 13 vastu (meil teisel poolajal 13). Kahepunktivisked Eesti kasuks 50 vs 42 %, kolmesed Eesti kasuks 39 vs 29 % (meil 18/7), vabavisked Iisraeilile 83 vs 64 % (meie saime 14 p, vastane 24 p).

Tanel Kurbase arvele kogunes 18+5 lp, Rain Veideman tõi 16+4+2, Kristjan Kitsing 9 p, Sten-Timmu Sokk 7+7 rs ning Erik Keedus 6+4 lp.

"Teisel poolajal tuli palju pahasid pallikaotuseid. Mina ja Kaju (Indrek Kajupank – toim) saime viis viga, see ajas ka rotatsiooni sassi. Tuli üks paha mõõn ja sealt see vahe sisse tuli," lausus Erik Keedus ajakirjanikele.

Päeva esimeses mängus alistas Ukraina Albaania "vaid" 71:65. Nii kohtuvad homme kell 16.30 turniiri esikohale Ukraina ja iisrael ning kolmandale kohale kell 19 Eesti ja Albaania.

Vestledes Iisraeli koondise pressiesindaja Hagai Segaliga, kiitis ta oma noort meeskonda: "Meeskond on tõesti väga noor, kuid samas väga talendikas. Kui võrrelda mullusega, siis puudu on 7-8 olulist mängijat, kuid neist vaid mõned lisanduvad uueks EM-tsükliks. Loodame noorenduskuuri ja uue põlvkonna peale. Meil vaid kaks mängijat Tallinna koosseisust on sündinud varem kui 1991."

Segal lisas: "Teil on olulisi mängijaid puudu. Me sin aga mängisime äsja kaks mängu Valgevenega ning võin öelda, et tasemelt olete hetkel ilmselt samal pulgal - võib kukkuda siia, võib sinna. Arbeti ja Vene kaotus enne tähtsaid mänge on muidugi teie jaoks valus."

Delfi Spordi intervjuusid Tiit Soku ja Tanel Kurbasega näeb SIIT.

Eesti rahvuskoondise peasponsor on Utilitas ning suurtoetajad Elme Metall ja Ramirent.

E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine