Kodusele turniirile kurvavõitu algus (Arbet endiselt koondisest eemal)

25.08.2016

Kodusel Toyota Nelja Ravuse Karikaturniiril tunnistas Eesti koondis avamängus Ukraina selget paremust 55:72 (29:42). Seejuures tuleb tunnistada, et Ukraina poolel tegid suurest mängu mehed, kes mullusel EMil kaasa ei teinud ja kaotust Eestile ei pidanud kogema.

Eesti algviisik: Rain Veideman, Sten-Timmu Sokk, Tanel Kurbas, Indrek Kajupank, Reinar Hallik. Mäng algas küll võrdselt ja pingeliselt, vastast kompavalt (avaveerand 16:16), kuid teisel veerandil meie asjad enam ei klappinud. Olgu et Rain Veideman viis Eesti juhtima 20:16, rühkis Ukraina tänu kaugvisetele (Lukašov, Mišula jt) ette koguni 40:24. Taoline edu vajutas tõtt-öelda pitseri kogu kohtumisele.

Kaitse muutus avapoolaja teises pooles sulavõiks ning oma rünnak takerdus: tegime ridamisi möödaviskeid, valesööte, kaheldavaid otsuseid. Poolaeg Ukrainale 42:29.

Kolmas veerand oli "kaitses kõva", Eestil sama algviisik. Mängusaatus hakkas selgeks saama kui Eesti ei saanud veerandi esimesest viienda minutini punkte. Veideman lisas veerandi alguse kahele silmale viienda minuti lõpus veel kaks ning olime taga 33:48. Kolm minutit hiljem oli meie kaotusseis 35:52. Veerandi lõpuks seis Ukrainale 54:42. Mitte küll päris lootusetu... Eesti 13st silmast sel veerandil 7 tõi Veideman.

Viimase veerandi hakul pani Vjatšeslav Bobrov kaks korvi ja andis söödu Oleksandr Lipovõi kolmesele - seis tablool külalistele 61:42. Ning kõik see juhtus vaid minuti ja 12 sekundiga...

Lõpus Eesti võitles küll. Aga õnnestumisi jäi väheks. Ning viimase veerandi seis 13:18 kõneleb sellest, et vastane oli ka lõpus parem. Polnud meie mängu, polnud Eesti koondise päev.

"Kahju, et see vahe nii suureks läks. Tegelikult ei saa väga midagi nuriseda, Ukrainal on korvi all suuremad poisid ja eks me nende katmisel ka hätta jäime," sõnas Eesti parimana 16 punkti visanud Rain Veideman Delfi Spordile.

"Füüsilise taha ei tohiks meil EM-valiktsüklis midagi jääda. Loodan, et kõik saavad nädalaga oma käe ka paika - et visked hakkaksid sisse kukkuma. Sel juhul oleme nii heas vormis kui selle koondisega olla saab," lisas tagamängija.

"Kaotasime oma rütmi ära, nad said paar kerget korvi. Alustasime küll korralikult, aga selline kolmeminutiline paus läks seal veidi nihu," sõnas Tiit Sokk, samuti Delfile.

"Me natuke valmistusime, et nad kolmeseid ei paneks. Teadsime, et neil on head viskajad, aga neil on ka väga tugev korvialune. Vahepeal mõtlesime isegi, et parem, kui nad alt ära panevad. Nad panid ka raskeid ära ja me panime vabalt mööda. Üks pani sisse ja teine ei pannud."

Laud kuulus Ukrainale 37-28, korvisöödud 10-10, pallikaotusi tegi Eesti 13, Ukraina 20. Kahepunktivisked Ukraina kasuks 49 vs 44 %, kolmesed 44 vs 10 % (vastavalt 18/8 ja meil 20/2), vabavisked Ukraina kasuks 80 vs 56 % (neil 20/16, meil 16/9).

Võitjaile tõi Viatšeslav Kravtsov 13+5 lp, Maksim Kornijenko 10+10 lp, Oleksandr Mišula 11 p, Deniss Lukašev 9 p ning Vjatšeslav Bobrov 10+7 lp. Eesti edukaimad olid: Rain Veideman 16+5+2 (visked 12/7), Tanel Kurbas 11 p, Rain Raadik 8+5 lp, Erik Keedus 6 p ja Kristjan Kitsing 4+3+3.

Viimased kolm mängu ei ole Eesti koondisel eriti hästi välja tulnud. Ka teeb murelikuks visketabavus (sh kolmesed alla 29 % üheksa kontrollmängu kokkuvõttes), samuti langenud vabavisete tabavus. Kui rääkida kõige ilmsemast.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu