Eesti naaseb Küprose turniirilt teise kohaga

21.08.2016

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas Küprose turniiri finaalis võõrustajatele 64:72. Küpros domineeris kohtumist algusest lõpuni, võites ka poolaja 35:27.

Meenutuseks turniiri algusest, et Eesti alistas Nicosias peetaval turniiril reedel Katari 84:40, eile oldi üle Albaaniast 71:64. Mängud olid iseloomult üpris erinevad.

Albaania vastu seejuures ei käinud väljakul Rain Veideman, Sten Sokk ning Indrek Kajupank. Mehed, kes saanud kahes järjestikuses turniiris võibolla enim mängukormust ja vastutust. Kaasas pole kaugel Euroopa äärel teatavasti Gregor Arbetit (toibub veel vigastusest) ja Jaan Puidetit.

Küpros alistas samal ajal Katari 63:43 ja Albaania 94:51. Mängus Abaania vastu tabasid Küprose mängijad märkimisväärsed 14 kaugviset. Meie mängule vaadates oli seda hea teada.

Küpros võitis täna avaveerandi 20:13, teise 15:14, kolmanda 20:15 ning oli enne viimast veerandit ees 55:42. Mängu viimasel veerandil oli Eesti parem 22:17.

*       *       *

Eesti võitis laua 37-30, korvisöödud Küprosele 19-16, pallikaotusi tegime 18 Küprose 12 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 54 vs 47 %, kolmesed Küprose poolt vaadates 39 vs 27 % (ehk 23/9 vs 30/8).

Rain Veideman tõi 16+3 rs, Erik Keedus 13+6+3, Rait-Riivo Laane 10+4 lp, Indrek Kajupank 8+3+2, Sten Sokk 5+2+5.

Kolmapäeval 24. augustil algab Tallinnas järjekorras kümnes Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri, kus vastasteks Ukraina, Iisrael ja Albaania.

Korvpalli rahvuskoondise peasponsor on Utilitas ning suurtoetajad Elme Metall ja Ramirent.