Indrek Reinbok: enne tänast tuli püüda pinged all hoida

20.08.2016

Võitnud täna poiste U16 A-divisjonis Bosnia ja Hertsegoviinat - mullust Euroopa meistrit, kindlustas Eesti koondis endale koha tulevaks hooajaks kõrgemas divisjonis.

Eesti alistas eile Kreeka pärast 14-punktiga kaotatud avapoolaega 65:59 ning kohtus täna A-divisjoni püsimajäämist otsustavas mängus Bosnia ja Hertsegoviinaga. Koondisega, kes mullu Kaunases peetud EMil võitis kulla Leedu ja Türgi ees.

Mängu tähtsust polnud vaja poistele rõhutada, pigem vastupidi, et mitte meeskonda üle keerata. Eesti võitis kindlalt 85:59.

Indrek Reinbok, omal kohal oleks kokkuvõte kahe viimase mängu kohta, mis meid kõrgemasse seltskonda alles jättis. Enne tänast mängu polnud meeskonda üle motiveerida kindlasti vaja?

Kui sa noortespordist midagi tead, siis kui me oleks seda teinud, siis poleks meil ka täna mängust midagi välja tulnud. Meie asi treeneritega oli osata pigem kõiki pingeid all hoida, poisid rõõmuga mängima juhatada. Neid pingeid enne kaht viimast mängu oli niigi.

Kas kaks viimast mängu – Kreeka ja Bosniaga, olid väga erinevat tegu või miskitpidi ka võrreldavad?

Ei, need pole võrreldavad. Eile Kreekaga ilmselt keegi peale meie enda ei uskunud, et võime sealt veel üles tulla. Vaatasin hiljem FIBA live feed’i ning seal oli juba poole mängu peal kommentaare, et „tänan Eesti, et tulite, aga ühtlasi ka headaega...“

Kuid teiseks poolajaks tegime plaanimuutusi, just taktika osas. Tuli õnnestumisi, tuli usk, et suudame võita. Teisel veerandil oli korraks küll selline tunne, et oleme unustanud kõige lihtsamad korvpalli algtõed. Et pisut nagu selline Austraalia Serbia vastu mäng oli...

Mis rohtu leidsite mängu teiseks pooleks?

Kolmandal veerandil tulime külma peaga peale, edenesime vaikselt oma mängu parandades ning tasapisi jõudsime oma momentumi ära oodata ja vastase kinni püüda. Mängu lõpuosas oli meil juba taganttulija eelis. Näitasime tublisti karakterit.

Aga täna? Tundus et vastupidi - meeskond sai alguses kenasti minema ja teisel veerandil surusime vastase nurka?

Saime sama eilse laine pealt kohe hästi minema. Palli saime korralikult liikuma ning eks meiesuguse lüheldase meeskonna üks väheseid eeliseid ongi leidlikult tegutseda. Enamus korve tuli söödu pealt.

Surusime kõrvasti kaitses ning tegime seda õnnestunult, saades lihtsamaid rünnakuid üles võtta. Vastane pani mitu korda ka maa-ala vastu, aga sellega meil täna probleeme polnud.

Näha oli, et võideldi viimseni, enamus lahtisi palle kuulusid meile...

Jah. Nõus. Olime platsil tõelise meeskonnana. Sestap siin saabki esile tõsta inult kogu meeskonda.

Õnnitlused siitpoolt ja õnnitlused ka treeneritele, taustatiimile ja lastevanematele, kes truult lõpuni vastu pidasid.

Tänan. Lapsevanemad muuseas tulid pärast mängu ja andsid meile üle kingitused ning hakkasid koju sõitma.