Turniir Küprosel: Eesti nahutas avamängus kõvasti Katari

19.08.2016

Ilmselt oleks koondis oodanud Kürpose turniiri avamängus Katarilt mõnevõrra tõsisemat vastupanu. Ometi jäi kauge riik meile kõvasti jalgu ning olime paremad 84:40

Lõpus ei kukkunud ka meil enam enam visked välja nii nagu esimesed kolm veerandit, mil korvi oli tabatud väga kõrge protsendiga. Muidu olnuks vahe ehk lõpus oma poolsada punkti.

Alguses, tõsi, jäi Eesti taha 9:13, kuid Rain Veidemani järjestikused korvid viisid meid ette 16:13. Erinevalt Rumeenia turniirist sedakorda algviisikus platsile tulnud Veideman oli toonud 16st punktist 10. Veerandaeg Eestile 20:14. Vastane oli ära kombatud.

Teisel veerandil Eesti mäng avanes. Sööt hakkas hästi liikuma, mehed võtsid ilusti üks-üks ette ning kaitse töötas samuti laitmatult. Martin Paasoja kasvatas 14. minutil edu kümnele (28:18) ning 17. minutil Reinar Halliku ja Tanel Kurbase visete järel oli meie edu 36:19. Katari koostöö lagunes ja mänguind lahtus. Veerand 26:9 ning poolajaseis 46:23.

27. minutiks kasvas meie edu 60:26-le. Katari koondis, kelle seast leiab kaheaastatagused 3x3 maailmameistrid, esines kehvemini, kui arvanuks - mänguklass oli neil üsna nõrguke. Veerandaja lõpetab Martin Dorbeku tabav kaugvise - 70:33.

Mängida said kõik, parasjagu jätkus minuteid kõigile (kõige enam - alla 23 oli platsil Martin Dorbek). Päris mängu lõpp polnud Eesti poolt enam kõige õnnestunum tegutsemine, aga eks sedavõrd suures eduseisus ongi raske maksimaalse kontsentratsiooniga lõpuni minna. Oli ridamisi kasutamata ründelahendusi, lihtsaid möödaviskeid. Viimane veerand 14:10 Eestile ja lõppseis 84:40.

Eesti võitis laua 47-30, korvisöödud Eestile 26-4 (!), pallikaotusi tegime 15 vastase 24 vastu. Kahepunktivisked meie kasuks 49 vs 27 %, kolmesed meie kasuks 40 vs 26 % (meil 30st 12) ning vabavisked meie kasuks 88 vs 62 %.

Sten-Timmu Sokk tõi 16 p+4 lp+2 rs, Kristjan Kitsing 12+5 lp, Rain Veideman 10+8+5, Martin Dorbek 10+5+6 ning Tanel Kurbas 8+5 lp.

Päeva avamängus võitis Kürpos suurelt Albaaniat. Eesti homne vastane kell 19.30 ongi Albaania.

Eesti koondis sõitis Küprosele 12 mängijaga. Vigastuse tõttu ei ole koondise juures endiselt Gregor Arbetit, teistest kandidaatidest jäi koju Jaan Puidet.

Rahvuskoondise peasponsor on Utilitas ning suurtoetajad Ramirent ja Elme Metall.

Otseülekandeid Küproselt kommenteerib TV 6 pildis ja Delfi TV-s Ivar Jurtšenko.