U16 EMil: Eesti alistas Kreeka, lootus püsima jääda on alles

19.08.2016

Poiste U16 vanuseklassi A-divisjoni EMil Poolas Radomis võttis Eesti täna oma esimese võidu, olles parem Kreekast 65:59 (20:34). Võit korvpalli suurriigi üle on kirjas, seejuures oldi samale vastasele alagrupis kaotatud 43:60.

Eesti asus kohtumist juhtima ja võitis avaveerandi 13:12. Teisel veerandil õnnestus siiski Kreekal oma mängu peale suruda ning nende dikteerimisel kulges kogu veerandaeg - poolajaks olime taga päris suurelt - 20:34.

Seekord oli aga meie mängus soovi võita veelgi rohkem kui mõnes eelmises kohtumises, kus võit on lõpuks käest ära kippunud libisema. Meeskond vajas tänast võitu nagu õhku ning selle kättevõitmine on kindlasti omamoodi vabanemine. Ning et see saadi Kreeka üle, kelle korvpallirenomees pole põhjust kahelda, seda toredam see on.

Kolmanda veerandi võitis Eesti 19:6 (suurem vahe tekkis lõpus peamiselt Jürgensteini ja Kriisa punktidest) ning neljanda 26:19. Seega, mida edasi, seda resultatiivsemaks meie mäng muutus. See oli ka positiivsemaid erinevusi võrreldes mõne eelmise kohtumisega. Teisalt paranes Kreeka vastu mängu edenedes ka kaitse, nii et asjad tasakaalus.

Kreeka võitis napilt laua 33-32, korvisöödud samuti Kreekale 17-16, pallikaotusi tegime 16, Kreeka 23. Kahepunktivisked Eesti kasuks 59 vs 39 % (!), kolmesed Kreeka kasuks 39 vs 17 % (meil 24/4), vabavisked Eesti kasuks 79 vs 75 %.

Kerr Kriisa tõi 14+4+4, Mikk Jurkatamm 12+3+4, Hendrik Eelmäe 12+6+2, Henri Drell 11+7+2, Joonas-Anton Jürgenstein 8+4+3.

Homme kell 17.15 kohtub Eesti 13.-14. koha mängus Bosnia ja Hertsegoviinaga. Võitja jääb A-divisjoni püsima.