Eesti U16 koondise üks liidreid Henri Drell

Eestil U16 poistel tuli Saksamaale alla vanduda

19.08.2016

Eile õhtul mängis Eesti U16 koondis Poolas oma esimese kohamängu tugeva Saksa koondise vastu. Mäng kulges tasavägiselt, kuid sakslaste lõpus saavutatud edu tõi neile turniiritabelisse 66:59 võidu ning kindlustas jätkamise A-divisjonis

.Kogu mängu jooksul oli Eestil õhus võimalik võita. Mängupilt oli üldjoontes sama ja selget liidrit esileme i kerkinudki – kui Saksamaa vahel ka veidi suurema vahe ette sai, tulime meie kiirelt järgi, sama ka vastupidi. Esimese veerandi võitsid sakslased 16:15, poolaja aga meie 29:27. Ka kolmas veerand kulges sarnaselt, ehkki jäi silma, et peale poolaega hakkasid punktivahed siiski veidi suuremaks venima, olgugi et vaid mõneks hetkeks, kuni need taas tagasi mängiti.

Viimasel neljandikul toimus mängus pööre. Vaid 4-punktise eduga alustanud Saksamaa oli domineerivam pool ning sai veidi enne veerandi keskpaika edu ka 11 punktini viidud, kuid Eesti poisid tõestasid taas oma võitlustahet ning –võimet ja tulid taas. Kui mängida jäi 2.19 oli seis peale Henri Drelli vabaviskeid viigis – 55:55. Järgmisel rünnakul aga õnnestus vastastel tabada kolmene ning mäng murdus. Vastased tabasid rohkem ja paremini ning hoolimata ka viimastest pingutustest tuli tõdeda Saksamaa 7-punktilist 66:59 paremust.

Statistikast jääb silma kaks peamist – Saksamaa võitis ülekaalukalt lauapallide arvestuses (44-36) ja viskas märkimisväärselt täpsemalt kolmepunktiviskeid (neil 31,6% meie 11,1% vastu). Üldise viskeprotsendi päästis aga õnneks meie täpsem käsi kaheste osas, selle saime napilt endale, 68,8% vs 66.7%.

Nüüd jääb meie A-divisjonis püsimine sõltuma tänasest kohtumisest Kreeka vastu. Pall pannakse mängu kell 15.00 ja sellest saab otseülekannet jälgida FIBA Youtube'i kanalil https://www.youtube.com/user/FIBAWorld/. Kellel nii head internetiühendust ei ole, saab ülevaate teksti kujul ka EM-i kodulehelt http://www.fiba.com/europe/u16/2016

K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu