OlyBet liiga

Turniir Rumeenias jätkub: Eesti alistas punktiga Bulgaaria

13.08.2016

Rumeenias Cluj's toimuval turniiril kohtus Eesti meeste koondis täna vana tuttava Bulgaariaga. Kui eile pidime vastu võtma punktise kaotuse (Rumeenialt 66:67), siis täna saime punktise võidu - 73:72.

Eesti poolel alustasid Kurbas, Sokk, Hallik, Dorbek ja Kajupank. 2:7 kaotusseisust tulime järele 10:10 ja sealt edasi oli mäng (nagu eilegi) tasavägine. Enamjaolt dikteeris kergelt Bulgaaria, kuid me ei jäänud ma enam kui 7-8 punktiga.

Kaitse oli enam-vähem korras (hindele 4), kuid rünnak ebalev. Väga palju lahendusi tuli individuaalse meisterlikkuse pealt. Mis iseenesest ei ole halb. 23. minutil jõudsime viigini 53:53.

Viimane veerand. Soku möödaläinud viske aitab korvi Paasoja - 63:65. Minut ja 16 enne lõppu tabab Sokk kaugelt (68:70) ning 20 sekundit hiljem uuesti (71:70). Need korvid suuresti saiski otsustavaks. Lõppseis 73:72 Eestile.

Eesti võitis laua 35-33, korvisöödud meile 18-17, pallikaotusi meil 18, vastasel 14. Kahepunktivisked meie kasuks 47 vs 43 %, kolmesed meie kasuks 40 vs 25 % ( meil 25st 10), vabavisked samuti meie kasuks 90 vs 74 %.

Sten-Timmu Sokk tõi 14p+5rs, Reinar Hallik ja Indrek Kajupank mõlemad 10 p. Rain Veideman ja Tanel Kurbas lisasid 8 p ning Rait-Riivo Laane ja Kristjan Kitsing 7 p.

Tiit Sokk ütles kommentaariks: "Selliste mängude suurim kasutegur on mängijate enesekindluse kasvatamine. Ja sellega olen ma tänase puhul rahul. Visked olid meil reeglina enesekindlad ning kergetelt positsioonidelt panime ära - eile alati nii ei olnud."

Sokk jätkas: "Kaitses olime ise aktiivsed, kuid Bulgaaria oli samamoodi. Jäime korraks hätta nende kaitse murdmisel, aga lõpp hea, kõik hea. Saime peale, jäime taha, nii ta oli.

Kui aga üldisemalt rääkida, siis kõik sellised 2x20 minutit tihedat andmist, tasavägist mängu on ainult kasulik meile praegu. Võrdsete vastastega on äärmiselt kasulik mängida; kui vahe on siia- või sinnapoole 20 silma, siis pole ka kontrollmängus sportlikku mõtet."