Eesti resultatiivseim: Janne Pulk

U16 tütarlapsed pidid EM-il tunnistama Iisraeli paremust

10.08.2016

Oradeas toimuval U16 tüdrukute B-divisjoni EM-il mängis Eesti naiskond eile oma neljanda alagrupikohtumise, kus Iisraelilt tuli vastu võtta kindel 57:82 kaotus.

Nagu eelmine mäng Hollandi vastugi, alustasid meie tüdrukud Iisraeli vastu küllalt tasaselt. Esimesed punktid toodi Eestile alles siis, kui mängitud oli veidi üle kahe minuti ja Iisrael kuue punktiga juhtimas. Veerandi lõpuks tulid eestlannad aga kenasti järgi ning peale kümmet mänguminutit olime maas vaid kolmega – 15:18.

Tasavägine mäng jätkus ka teisel veerandajal, kui meie tüdruku näitasid visa võitlust ning küllaltki head visketabavust ning mõne minutiga Janne Pulki kolmesest momendiks juhtimagi said (6.56 mängida ning seis 25:22). Paraku vastas Iisrael vaid kümnekonna sekundi pärast samaga ning seis jälle viigis. Kuni pea veerandi lõpuni liigutigi punkt-punktis, kuid viimase minutiga tegi Iisrael väikse 5-0 spurdi ning lõpetas poolaja siiski eduseisus – 40:35.

Teine poolaeg kulges aga üleni Iisraeli domineerimise all. Juba avaminutiga oli vahe viidud 10 punktile ning see oli vaid algus – veerandi punktisaak näitas selgelt, kes ja mida: Iisrael: 19, meie: 7; esimese punkti lisas Eesti kusjuures alles peale veerandi keskpaika. Pausile minnes seis 59:42 Iisraelile.

Kolmandast veerandist enam taastuda ei suudetudki. Ehkki viimasel neljandikul tabasid visked veidi paremini, ei suudetud vastaseid siiski peatada. Kohtumise kindlalt võitnud Iisrael sai oma ühe kaotuse kõrvale kolmanda võidu, meie skoor nüüd tasakaalus, kaks võitu, kaks kaotust.

Eesti neiudest suurima töö tegi täna ära Janne Pulk, kellelt topeltduubel, 22 punkti ja 10 lauapalli (ef. +21). Kahekordse punktisumma sai kokku ka Victoria-Ida Vähi, 13 punkti ja 4 lauapalli tema poolt.

Tüdrukute peatreener Marek Koitla sõnas seniste mängude kommentaariks: „Seni on kõik läinud plaanipäraselt. Siiani mängud pidimegi võitma ja Holland oligi liiga suur pähkel. Iisrael on samuti olnud meile alati väga ebamugav vastane. Positiivse poole pealt võiks välja tuua, et oleme mänginud kiiret korvpalli, seda näitavad ka ka visete arvud, samuti on kindlasti ka tüdrukute team spirit jätkuvalt kõrgel. Kaotus Iisraeli vastu tegi nad muidugi natuke kurvaks, kuna võitlusvaim oli kõrgel ja asjade kokkulangevus lihtsalt ei soosinud meid, aga treenerite suur austus neile selle eest, et alla ei antud.“

Täna, kolmapäeva õhtul kohtub Eesti taas väga tugeva vastasega, kui 20.15 astutakse vastu Sloveeniale. Hoia mängul silma peal ürituse kodulehel: http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016