Kodune kontrollmäng: Eesti näitas iseloomu, kui kaotas Saksamaale

08.08.2016

Tallinnas Saku Suurhallis pidas Eesti meeste koondis oma kolmanda kontrollmängu. Erinevalt kahest esimesest kohtumisest Kosovo vastu tuli täna tunnistada Vana Maailma viitsemeistri Saksamaa paremust 66:71. Kokkuvõttes: oli head, oli puudusi.

Kui laupäevasel Kosovo mängul (mil toimus mitu muusikafestivali ning olümpial olid tules meie naisvehklejad, sõudjad ja jalgratturid) oli Saku Suurhallis kohal ca 450 pealtvaatajat, siis täna läks kirja 1300 pead.

Eesti koondis püsis avaveerandil neli ja pool minutit nulli peal ning kaotas esimese veerandaja 10:19. Esimesed seitse viset väga erinevatelt positisioonidelt ei tabanud. Poolajapausile mindi Saksamaa 35:24 eduseisus (vahe oli ka 33:17). Avapoolaja Eesti tabavus oli 25 % (28/7).

Teisel poolajal hakkasid eestlaste visked tabama ning Rain Veidemani vedamisel tuli Eesti mängu tagasi. Eesti jõudis viigini 50:50 (kolmas veerand meile 26:17). Viimasele veerandile mindi sakslaste kõigest kahepunktilises eduseisus 54:52.

Lõpuks tuli siiski tunnistada sakslaste viiepunktilist paremust. 66:69 seisul oli viimasel minutil ka šanss vahet kahandada, järgi tulla, kuid läks sedakorda vastupidi. Saksamaa oli pisut võimsam, pisut parem.

*       *       *

Saksamaa võitis võimsa edurivi toel laua koguni 42-24, korvisöödud Eestile 15-14, pallikaotusi tegime 10 Saksamaa 14 vastu. Kahepunktivisked Saksa kasuks 55 vs 44 %, kolmesed meie kasuks 28 vs 18 % (meil 32/9, neil 22/4), vabavisked meie kasuks 81 vs 77 %.

Rain Veideman tõi 13p+5rs (visked 6/4), Tanel Kurbas 8+4lp, Sten Sokk 7+5rs, Indrek Kajupank ja Kristjan Kitsing lisasid samuti 7 silma. Sakslaste kasuks sai Tibor Pleiss kirja 17+15lp, Johannes Voigtmann toetas 14 punktiga.

Kui midagi lisaks punktidele aktiva poolele kanda, siis oli selleks täna Kajupanga mäng, endiselt terav oli liidrina Veideman, kuid viskekohti oli tal täna raskem leida kui laupäeval. Sihikut pole veel paika saanud Reinar Hallik, kes täna kaugelt pani 9st 1. Aga parem eksida praegu ja teha oma möödavisked ära.

Rain Veideman ERR Spordile - vaata SIIT

Saksamaa koondise peatreener Chris Fleming tõdes pärast mängu, et pealtvaatajaile tänane kohtumine just kõige ilusam ei paistnud. - "Mõlemad meeskonnad mängisid kohati üsna rabedalt, vahepeal õnnrestus ühel paremini, siis teisel. Eks see kõik on ju prooviperiood. Meie pikad suutsid neljandal veerandil siiski üsna head mängu näidata ja lauas olime selgelt paremad. Rahule jään ka Tibor Pleissi esitusega korvi all, eriti mängu lõpuosas."

Veel lisas ta, et Eesti koondis meenutas üsnagi palju üleeilset vastast Soomet. "Kuid soomlased olid, eriti teisel poolajal kiiremad ning ka korvi alt üsna ohtlikud." Soome võitis Saksamaad 86:79.