Eesti tänane suurim skooritegija Berit Loomägi (#10)

U16 tüdrukud said kahe võidu kõrvale kaotuse Hollandilt

07.08.2016

Täpselt nagu peatreener Marek Koitla enne võistluste algust veidi ka ennustas, nii läkski - Holland näitas EM-il oma paremust veenvalt ning Eesti võttis mängust nende vastu ka oma esimese kaotuse 91:42.

Nagu skooristki näha, oli Holland sisuliselt kogu mängu domineerimas. Eesti ainuke eduseis tuli, kui veidi vähem kui 2 minutit mängitud ja seis 2:1, kuid Holland viis end 20 sekundit hiljem kahepunktiviskega taas ette ja hakkas vahet suurendama. Veerandi lõpupoole hoidsid eestlannad veel päris tihedalt järgi, olles korra ka vaid punkti kaugusel (14:13), viimasel rünnakul tabasid vastased aga kolmese ning vahe oli pausiks siiski veidi suurem – 17:13.

Teise veerandiga läksid hollandlannad aga juba korralikumalt ette. Mõne esimese minuti suutsid meie neiud veel liidritele järgi hoida, kuid siis hakkas Holland tabama igalt poolt üle väljaku ning vahe kärises. Berit Loomägi tabavad kolmesed hoidsid küll ka Eesti skoori suurenevana, kuid vastaste tempo oli siiski liiast. Poolajaks oli vahe juba igati veenev, 41:22 Hollandi kasuks.

Teine poolaeg ei toonud mängu kuigi suurt erinevust. Holland suurendas kolmandal veerandil jõudsalt vahet ja lõpetas selle juba päris korralikult enesekindlust andvas seisus 69:34. Viimasel neljandikul pandi skoorimasinale veelgi enam hääled sisse ja Holland lõpetas kohtumise kindlalt 91:42.

Statistika poolelt, vastased olid meist üle kaheste, kolmeste ja lauapallide näitajates, tabates kaheseid 38.9% (meie 29.3%), kolmeseid 31,4% (17.4%) täpsusega ning lauapallid 64-46, kusjuures suure vahe sisse tehes ründelaudades, 25 vs 10. Märkimisväärne on ka see, et eestlannad tegid täna koguni 27 pallikaotust Hollandi 10 vastu.

Eesti kõige tublim oli täna Martha Oinits, kellelt 4 punkti, 7 lauapalli ja 2 blokki, efektiivsusnäitaja +11. Veel näitas ilusat mängu Berit Loomägi, kellelt 13 punkti ja 6 lauapalli, efektiivsus +6.

Homme, esmaspäeval, on graafikus ette nähtud puhkepäev, et teisipäeval jälle täie hooga võistlustulle astuda. Meie tüdrukute teisipäevast kohtumist Iisraeli vastu tasub ürituse kodulehelt (http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016) otsida kell 18.00.